استاندار: سند سازگاری با کم‌آبی آذربایجان‌غربی تدوین شود

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه سند آمایش استان یک گام دیگر تا نهایی شدن فاصله دارد، گفت: سند سازگاری با کم‌آبی استان که مورد مطالبه وزارت نیرو است باید بر اساس سند آمایش تدوین و نهایی شود و دستگاه‌های اجرایی هماهنگی لازم را در تدوین اسناد تخصصی داشته باشند.

محمدمهدی شهریاری روز چهارشنبه در جلسه شورای حفاظت از منابع آب با اشاره به اینکه سند آمایش، نقشه راه توسعه استان در ۳۰ سال آینده است، اظهار داشت: حوزه آب به عنوان رکن اساسی دستیابی به توسعه باید در تدوین اسناد مدیریت مصرف آب با سند آمایش هماهنگ باشد.

وی افزود: دستیابی به اهداف مدنظر در سند آمایش با شیوه‌های کنونی مصرف آب میسر نیست و باید تدابیر کاربردی برای مدیریت مصرف آب به‌ویژه در بخش کشاورزی انجام گیرد.

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به تلاش تاریخی دولت در نجات دریاچه ارومیه اظافه کرد: این طرح فاخر به عنوان نگین دستاوردهای دولت در استان مطرح است.

شهریاری ادامه داد: برنامه‌های نجات دریاچه ارومیه و هزینه کردن بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان در سخت‌ترین شرایط اقتصادی کشور، گویای تحقق وعده دولت برای نجات این دریاچه است.

وی بیان کرد: با اتمام مراحل انتقال آب از جنوب استان به دریاچه ارومیه در دی‌ماه امسال شاهد احیای بیش از پیش دریاچه خواهیم بود.

به گزارش ایرنا، سند آمایش از مهمترین اسناد بالادستی است که به همت دولت تدبیر و امید در همه استان‌های کشور شکل گرفته و در آستانه اجرایی شدن قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =