۱۲ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۰۳
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 84024727
۰ نفر

برچسب‌ها

۲ پرونده اخلال در نظام اقتصادی در یزد تشکیل شد

یزد- ایرنا- رییس‌کل دادگستری یزد گفت: ۲ پرونده اخلال در نظام اقتصادی با ۱۴۰ میلیارد ریال سوء استفاده در استان تشکیل و برای ۱۰ متهم آن کیفرخواست صادر شد.

غلامعلی دهشیری روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: یک مورد آن فروش خارج از شبکه توزیع نفت کوره در قالب ۳۱۸ تانکر به ارزش ۷۴ میلیارد ریال و دیگری پرونده پولشویی است.
وی ادامه داد: اکثر افراد این ۲ پرونده، افراد غیربومی هستند که به دادگاه انقلاب معرفی و کار رسیدگی به جرم آنها طبق مقررات بررسی و اطلاعات بیشتر اطلاع رسانی می‌شود .
این مسوول در ادامه به رعایت نکردن برخی مقررات ستاد ملی کرونا به رغم همکاری اکثر مردم و هیات‌ها درمحرم اشاره کرد و یادآور شد: با خاطیان که سلامت مردم را در خطر قرار دادند قاطع و قانونی رسیدگی و برخورد لازم صورت می‌گیرد.
دهشیری در ادامه سه جرم اول استان را به ترتیب شامل سرقت، ضرب و جرح عمدی و توهین و افترا به افراد ذکر کرد که اصلا برای یزد دارالعباده به هیچ وجه پذیرفته نیست.
رییس‌کل دادگستری یزد، حبس‌زدایی و استفاده از حبس جایگزین را در برخی جرایم سبک، رویکرد دستگاه قضا ذکر کرد که در این خصوص در سال‌جاری در استان یک هزار و ۶۱۴ مورد اتفاق افتاده است.
دهشیری به اهمیت تلاش شورای حل اختلاف به ویژه برای بخشش در قتل نفس اشاره کرد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۶ نفر از اعدام رهایی یافتند و ۲ نفر دیگر در شرف آزادی هستند.
این مسوول در ادامه به موضوع مسایل ساختمان پزشکان بلوار طالقانی که در حال ساخت است اشاره کرد و افزود: هرچند در این ارتباط تخلفاتی صورت گرفته ولی کار ساخت و ساز ادامه دارد و پرونده مفتوح است.
دهشیری خاطرنشان کرد: در این پرونده تاکنون حدود ۲۰ نفر از افراد مختلف مرتبط با قضیه برای بررسی احضار و کار رسیدگی جدی همچنان پیگیری و ادامه دارد.
رییس‌کل دادگستری یزد همچنین از آزاد سازی بیش از ۱۰۰ هکتار از اراضی ملی در سطح استان به ارزش حدود ۸۰ میلیارد ریال در این مدت خبر داد که با همکاری مردم و مسوولان اقدام شد.
دهشیری، مبارزه با دلالان زمین و مسکن را یکی از برنامه‌هایی ذکر کرد که با راه‌اندازی سامانه سیما آغاز شده به خاطر اهمیت موضوع با همکاری مردم پیگیری می‌شود

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =