کشف بیش از ۱۸ تن موادمخدر در کشور در هفته نخست شهریور

تهران - ایرنا - معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با موادمخدر از کشف بیش از ۱۸ تن موادمخدر در کشور در بازه زمانی یکم لغایت هفتم شهریور ماه خبر داد، گفت: طی این مدت ۴۹۴ دستگاه خودرو و ۹۹ قبضه سلاح توقیف شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از ستاد مبارزه با مواد مخدر، ناصر اصلانی با بیان اینکه مجموع کشفیات این هفته ۱۸ هزار و ۳۵۲ کیلوگرم است، اظهار داشت: این میزان کشفیات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۱۵هزار و ۴۶۲کیلوگرم اعلام شد، حدود ۱۸ درصد افزایش دارد.
وی افزود: ۱۳هزار ۵۷۹ کیلوگرم از مجموع کشفیات مربوط به ماده مخدر تریاک بود که ۷۴ درصد کشفیات را به خود اختصاص داده است.
معاون دبیرکل ستاد درباره میزان سایر مواد کشف شده هم بیان داشت: همچنین از این میزان، ۲ هزار و ۵۹۰ کیلوگرم حشیش، ۶۹ کیلوگرم هروئین، ۵۲۰ کیلوگرم شیشه، هزار و ۱۰۵ کیلوگرم گراس، ۳۰۲ کیلوگرم مرفین و ۱۸۷ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.
اصلانی درباره متهمان دستگیرشده در ارتباط با جرایم مواد مخدر هم خاطرنشان کرد: در هفته اخیر مجموعاً ۶ هزار و ۲۷۳ متهم در ارتباط با جرایم موادمخدر و خصوصاً طی طرح‌های جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده‌اند که از این تعداد ۳ هزار و ۷۳۲ نفر به اتهام قاچاق و توزیع موادمخدر و ۲ هزار و ۴۵۹ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده‌اند.

وی یادآور شد: در میان دستگیرشدگان این هفته ۸۲ نفر نیز از اتباع بیگانه حضور دارند.

اصلانی با بیان اینکه بالغ بر ۷۰ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور است، ‌ اظهار داشت: بیشترین حجم کشفیات با ۳ هزار و ۲۱۵ کیلوگرم یعنی معادل ۱۷ درصد کشفیات کشور مربوط به استان کرمان است و خراسان جنوبی با ۲ هزار و ۶۴۶ کیلوگرم، هرمزگان با ۲ هزار و ۱۶۴ کیلوگرم، سیستان و بلوچستان با هزار و ۹۵۴ کیلوگرم، اصفهان با هزار و ۱۰۵ کیلوگرم، فارس با هزار و ۶۳ کیلوگرم و شرق تهران با ۷۴۰ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
معاون دبیرکل ستاد افزود: سهم کشفیات ۵ استان اولویت دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۵۴ درصد از کشفیات کشور است.
اصلانی اظهار داشت: طی این مدت ۴۹۴ دستگاه خودرو و ۹۹ قبضه سلاح توقیف شد. ۷۷ درصد کشفیات با اقدامات اطلاعاتی و ۲۰ درصد انتظامی بوده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha