آموزش در مدارس زیر ۵۰ دانش‌آموز مازندران حضوری است

ساری - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت : با توجه به وضعیت قرمز کرونایی حاکم بر استان تنها مدارسی که کمتر از ۵۰ دانش آموزش داشته باشند سال تحصیلی جدید را به صورت حضوری آغاز می‌کنند.

علیرضا سعدی پور روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود : از چهار هزار و ۴۸۰ مدرسه مازندران حدود ۵۵۳ مدرسه کمتر از ۵۰ دانش آموز دارند که همگی در مناطق روستایی واقع هستند.

وی با تاکید بر این که کلاس درس در این مدارس به طور قطع با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری فیزیکی حضوری خواهد بود ، گفت : مدیران مدارس موظف به اطلاع رسانی در این زمینه و پروتکل های بهداشتی لازم به والدین برای انتقال به دانش آموزان هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران تاکید کرد : سال تحصیلی جدید به طور قطع همانند سایر نقاط کشور از ۱۵ شهریور در استان آغاز می شود و تمامی مدارس باید برای این زمان به بعد دارای برنامه آموزشی برابر مصوبات وزارت آموزش و پروش باشند و هیچگونه تعلل و بی برنامگی هم پذیرفته نیست.

وی افزود : از مدت ها قبل برای سال تحصیلی جدید سه وضعیت پیش بینی و بر این اساس هم برنامه ریزی شده بود به این صورت که در شرایط قرمز کرونایی بازگشایی مدارس به صورت کاملا مجازی خواهد بود ، در وضعیت زرد به صورت نیمه حضوری و در شرایط سفید به صورت حضوری خواهد بود که در حال حاضر تنها همان مدارسی که کمتر از ۵۰ دانش آموز دارند مشمول وضعیت سفید هستند.

سعدی پور گفت : برای تقسیم بندی مدارس استان با توجه به شرایط قرمز و زرد هنوز معیار مشخصی نداریم و بلاتکلیف هستیم ولی قطعا تا پیش از روز شنبه ۱۵ شهریور شرایط بازگشایی هر مدرسه به صورت رسمی به والدین اعلام خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران همچنین گفت : برای سال تحصیلی پیش رو پیش بینی ثبت نام ۵۶۰ هزار دانش آموز در مدارس استان شده است که از این تعداد تاکنون ۹۹.۵ درصد ثبت نام ها از مقطع پیش دبستانی تا متوسطه دوم به صورت قطعی انجام شده است.

وی آمار دانش آموزان مقطع پیش دبستانی استان را ۴۲ هزار نفر اعلام کرد.

سعدی پور همچنین از ثبت نام ۱۰۰ درصدی دانش آموزان استثنایی استان برای سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت : از ۹ هزار و ۹۰۰ دانش آموز با شرایط استثنایی استان ۲ هزار و ۷۰۰ نفر در مدارس استثنایی و بقیه در مدارس عادی ثبت نام شده اند.

وی تعداد مدارس استثنایی استان را ۵۳ واحد اعلام کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =