مسافران بازگشته از مازندران خود را قرنطینه کنند

ساری - ایرنا - سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعلام این که استان از اواسط تیر ماه گذشته وارد وضعیت قرمز کرونایی شد که همچنان ادامه دارد ، گفت: لازم است مسافرانی که در تعطیلات اخیر به مازندران سفر داشتند خود را برای ۲ هفته قرنطینه یا ارتباط با دیگران را محدود کنند.

دکتر سیمین بابایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : تعداد قابل توجهی از مسافران در تعطیلات اخیر به استان مازندران سفر کردند که خلاف توصیه‌های بهداشتی بود و احتمال دارد بسیاری از آنها در معرض ویروس کرونا قرار گرفته باشند و نباید نسبت به این موضوع سهل‌انگاری کنند.

وی گفت : برای کاهش احتمال انتقال ویروس از مازندران به استان‌های دیگر لازم است تمامی مسافران پس از بازگشت به استان‌های خود به مدت ۲ هفته در قرنطینه باشند چون هرگونه بی توجهی به این موضوع ممکن است علاوه بر خودشان ، جان دیگران از جمله عزیزانشان را به خطر بیندازد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مزاندران قرنطینه خانگی و کاهش ارتباط با دیگران را برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا الزامی دانست و افزود : در صورت عدم امکان قرنطینه خانگی ، باید ارتباط با افراد دیگر و خانواده به حداقل برسد.

وی هشدار داد: تعداد مسافرت ها در تعطیلات اخیر چشم گیر و نگران کننده بود و در صورت عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی ممکن است استان‌های دیگر با چالش‌های جدی رو به رو شوند.

بابایی همچنین به پایش رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مسافران اشاره کرد و گفت : برای دانشگاه علوم پزشکی موضوع مسافرت از اساس مغایر پروتکل‌های بهداشتی بوده است ، در حالی که آنچه دیده شد بی‌توجهی گسترده هموطنان در این زمینه بود که نگران کننده است.

وی توضیح داد : در حالی که مسافران به طور وسیع نسبت به پروتکل‌های بهداشتی بی تفاوت بودند، پایش ها نسان می دهد مردم مازندران این مسئله را جدی گرفتند و در حال حاضر بیش از ۸۲ درصد مازندرانی ها از ماسک و دیگر اقلام بهداشتی در خارج از منزل استفاده می کنند.

بر اساس گزارش رسمی میراث فرهنگی مازندران ، در تعطیلات پنج روزه منتهی به عاشورای حسینی بیش از یک میلیون و ۲۳۰ هزار نفر شب اقامت در اقامتگاه های رسمی استان ثبت شد.

گزارش تازه دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل هم نشان می دهد در حال حاضر دستکم ۷۰۰ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در بیمارستان های استان بستری هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha