۱۲ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۵۲
کد خبرنگار: 1007
کد خبر: 84024671
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

برخورد با نانوایی‌های متخلف در اردبیل تشدید می‌شود

اردبیل - ایرنا - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل با تاکید بر لزوم انجام بازرسی‌های حوزه آرد و نان با احساس مسوولیت بیشتر از سوی بازرسان گفت: نظارت بیشتر بر عملکرد نانوایی‌ها در دستور کار قرار گرفته و با متخلفان برخورد جدی می‌شود.

رامین صادقی روز چهارشنبه افزود: در یک ماه گذشته بازرسان فقط در شهر اردبیل هزار و ۵۰۰ بار از نانوایی های فعال بازرسی کرده اند که منجر به تشکیل ۹۵ پرونده به ارزش بیش از ۱۹۶ میلیون ریال شده است. 

وی با بیان اینکه این روند ادامه خواهد داشت، افزود: تمامی واحدهای نانوایی مکلف به نصب قیمت های مصوب و نرخ نامه در معرض دید عموم هستند.

او اظهار داشت: کم فروشی در وزن چانه و عدم نصب قیمت‌های مصوب و نرخنامه تخلف محسوب شده و متخلفان با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانون و رسیدگی به تعزیرات حکومتی معرفی خواهند شد.

وی از اجرای طرح های نظارتی ویژه برای بازرسی از واحدهای نانوایی در استان خبر داد و اضافه کرد: بازرسان بر کیفیت پخت نان، وزن چانه و رعایت قیمت های مصوب انواع نان نظارت مستمر و مدوام خواهند کرد.

صادقی با بیان اینکه اولویت اصلی نانوایان باید رعایت نکات بهداشتی و کیفیت نان باشد، گفت: سلامت و بهداشت مردم از اهمیت بالایی برخوردار است و آنها باید از کیفیت و بهداشت نان مصرفی خود اطلاع و اطمینان داشته باشند.

وی با تاکید بر نظارت به کیفیت و بهداشت نانوایان و عدم استفاده از افزودنی های غیر بهداشتی در پخت نان افزود: برخی نانوایی ‌ها برای بالا بردن کیفیت نان‌ از مواد افزودنی غیرمجاز استفاده می کنند که لازم است بازرسی ها از این نانوایی‌ها مستمر انجام و با افراد خاطی برخورد جدی شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل نان را به عنوان قوت اصلی در سبد غذایی مردم دانست و اظهار داشت: تلاش همه ما باید عرضه نان با کیفیت و جلب رضایت ‌مندی مردم باشد.

وی بیان کرد: مردم در صورت مشاهده تخلف در فروش هر نوع کالا مراتب را از طریق سامانه ارتباطی ۱۲۴ در اردبیل و شهرستان های تابعه استان اطلاع دهند تا در سریع ترین زمان ممکن رسیدگی شود.

 

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha