۱۲ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۱۰
کد خبرنگار: 2161
کد خبر: 84024647
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

ظرفیت ایجاد ٧ هزار شغل جدید در صنعت میگوی گلستان فراهم می‌شود

گرگان - ایرنا - استاندار گلستان گفت که با بهره‌برداری کامل از مجتمع میگوی ۱۰ هزار هکتاری شهرستان گمیشان، بیش از ۷ هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم در این مزارع ایجاد خواهد شد.

هادی حق شناس روز چهارشنبه در بازدید از مجتمع پرورش میگوی گمیشان اظهار داشت: بهره برداری کامل از این مزرعه نقش بسزایی در کاهش نرخ بیکاری و محرومیت زدایی منطقه خواهد داشت.

وی با اشاره به قابلیت اشتغال‌زایی در بخش آبزیان استان گلستان گفت: در این مجتمع ۱۰ هزار هکتاری که ۳۵۰ مزرعه خواهد داشت ۳ هزار و ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و معادل آن به صورت غیرمستقیم مشغول به کار خواهند شد.

وی اظهار داشت: در مزارع فعلی میگو به دلیل شرایط محیطی، یکبار در سال امکان پرورش و برداشت میگو وجود دارد اما با بهره برداری از اولین پروژه پایلوت پرورش متراکم میگوی کشور در بندرترکمن، امکان برداشت سه بار در سال در این مزارع ایجاد می شود.

استاندار گلستان به شیوع بیماری لکه سفید در مزارع میگوی گمیشان اشاره کرد و گفت: به دلیل بروز این آسیب در سال گذشته میزان برداشت میگو از ۲ هزار تن در سال ۹۷ به کمتر از ۵۰۰ تن کاهش یافت.

حق شناس ادامه داد: در شرایطی که تصور می شد به دلیل تبعات ناشی از بیماری امسال مزارع میگوی گمیشان به زیرکشت نخواهد رفت، ۴۰ درصد مزارع به پرورش میگو پرداختند و امیدواریم سال آینده و با کنترل کامل، از صد درصد ظرفیت موجود برای پرورش استفاد شود.

استاندار گلستان همچنین امروز از اولین پروژه پایلوت پرورش متراکم میگو در شهرک صنعتی پنج‌پیکر شهرستان بندرترکمن دیدن کرد.

این پروژه زیر نظر واحد تحقیق و توسعه شرکت آبزی فرآور صدر گلستان با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال با هدف توسعه اشتغال پایدار و تکمیل زنجیره تولید میگو در کشور راه اندازی شده است.

در سیستم بایوفلاک، تولید میگو ۶ برابر ظرفیت سایت‌های پرورش متداول کشور خواهد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha