۵۰ هزار عزادار در آستارا تب‌سنجی شدند

آستارا - ایرنا - سرپرست اداره تبلیغات اسلامی آستارا گفت: ۵۰ هزار نفر در ۱۰۰ مسجد و هیات مذهبی این شهرستان در دهه نخست ماه محرم برای پیشگیری از شیوع کرونا تب‌سنجی شدند و هیچ فردی به مراکز درمانی ارجاع نشد.

حجت الاسلام محمد مهدی حبیبی روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: با همکاری جمعی از هیات امنای مساجد، مسئولان هیات های مذهبی و نیروهای هلال احمر عزاداران حسینی تب سنجی شدند.

وی بیان کرد: در شب های محرم در قالب طرح نذر ماسک، ۶ هزار ماسک با همکاری خیران تهیه و در بین عزاداران حسینی در مساجد و هیات های مذهبی آستارا توزیع شد.

وی ادامه داد: با توجه به اجباری شدن استفاده از ماسک در اجتماعات، این عمل خیرخواهانه به قشرهای کم درآمد برای جلوگیری از ویروس کرونا کمک شایانی کرد.

حبیبی گفت: با همکاری شبکه بهداشت و درمان به هر مسجد ۱۰۰ لیتر ماده ضدعفونی داده شد و سطوح مساجد و دست های عزاداران، هنگام ورود به مساجد به طور مرتب ضدعفونی شد.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی آستارا اضافه کرد: برنامه های عزاداری دهه نخست محرم با نظارت مسئولان ۱۱ کمیته ستاد محرم برگزار شد و عزاداران، نماد پایبندی به دستور العمل های بهداشتی بودند و عزاداری دهه دوم ماه محرم برگزار نخواهد شد.

بیماری کرونا که بیش از ۲۰۰ کشور جهان را درگیر خود کرده، محدودیت هایی در همه بخش های جامعه از جمله در آئین های مردمی ایجاد کرده است و مسئولان برای مقابله با شیوع ویروس آن، بر رعایت بهداشت تاکید می کنند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب مرکز استان گیلان واقع شده و بیش از ۱۰۰ مسجد و هیات مذهبی در آن فعال است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =