بهسازی بیمارستان آیت‌الله طالقانی کرمانشاه در حال انجام است

کرمانشاه-ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به بهسازی بیمارستان آیت الله طالقانی کرمانشاه به عنوان قطب ترومای غرب کشور، گفت: این مرکز درمانی نقش مهمی در رسیدگی و درمان مصدومین حوادث مختلف ایفا می‌کند.

دکتر محمود رضا مرادی روز چهارشنبه در جلسه نوسازی بیمارستان آیت الله طالقانی کرمانشاه افزود: با توجه به قطب بودن بیمارستان در بخش ترومای غرب کشور، قدمت بالای آن موجب نارضایتی مراجعان در برخی بخش های این بیمارستان شده بود.

او گفت: بر این اساس و با توجه به حجم مراجعات بالا و اینکه ظاهر نامناسب بیمارستان موجب تاثیر نامطلوب آن بر روحیه مراجعان این بیمارستان بود، نوسازی و بهسازی کامل آن به صورت جدی در دستور کار دانشگاه قرار گرفت.

وی اظهار داشت: با اجرای طرح بهسازی و نوسازی بیمارستان طالقانی، اکنون در وضعیت این بیمارستان تغییرات محسوسی صورت گرفته است و بخش ها و قسمت های بهسازی شده در آن از استانداردهای لازم برخوردار است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه گفت: سال گذشته ۲ بخش ICU بیمارستان با ۲۸ تخت و  بخش‌های آنکولوژی و سرطان بیمارستان بعد از نوسازی راه اندازی و هتلینگ ۲ بخش دیگر بیمارستان نیز همزمان با راهروها انجام شد. 

مرادی افزود: سالن غذا خوری بیمارستان با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی، رختشویخانه  با ۷۰ درصد پیشرفت و جانمایی محل استقرار سی تی اسکن دوم بیمارستان نیز در حال اجرا است.

وی اضافه کرد: بهسازی و نوسازی ۲ بخش دیگر بیمارستان نیز تا پایان سال جاری به اتمام می رسد و عملیات ساخت اورژانس جدید بیمارستان طالقانی نیز پس از طی مراحل لازم به زودی وارد مرحله اجرایی خواهد شد.

 او گفت: با توجه به اینکه بیمارستان در حین بهسازی فعال است و پذیرش بیماران در بخش های مختلف صورت می گیرد این مساله با تمهیدات رییس و مدیر بیمارستان تاکنون به نحو مطلوبی مدیریت شده است تا در ارایه خدمات لازم به بیماران خللی ایجاد نشود.

مرادی گفت: با وجود ادامه روند طرح بهسازی و نوسازی تعمیرات در بیمارستان و با توجه به شرایط موجود و افزایش نیاز به امکانات بیمارستانی در شیوع کرونا متاسفانه امکان تعطیلی کامل بیمارستان وجود ندارد و ممکن است محدودیت هایی در ارایه خدمات به بیماران در بخش های بیمارستان ایجاد شود که ضمن عذرخواهی از بیماران، از مردم می خواهیم در این زمینه با پرسنل همکاری لازم را داشته باشند.

وی تصریح کرد: باید با تسریع در روند اجرای طرح بهسازی و نوسازی بیمارستان طالقانی و با اتمام کامل پروژه در کوتاه ترین زمان ممکن، امکان ارایه خدمات مطلوب به بیماران را فراهم سازیم.

اکنون بیش از سه هزار تخت در ۱۸ بیمارستان دولتی استان کرمانشاه فعال است.

سرخط اخبار استان‌ها