مدیرکل ارشاد: ۱۶۴۹ فعال فرهنگی فارس تسهیلات دریافت می‌کنند

شیراز-ایرنا-مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: یک هزار و ۶۴۹ نفر از فعالان فرهنگی و هنری این استان برای برخورداری از تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند و تاکنون ۴۱. ۵۴ میلیارد ریال به آنان پرداخت شده است.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در گزارش روز چهارشنبه خود به نقل از صابر سهرابی اظهار داشت: از ابتدای سال ۹۸ با رشد کسب و کارها و روند افزایش اشتغالزایی و درآمدزایی، شاهد پویایی فرهنگ و هنر بودیم اما با همه‌گیری بیماری کرونا و تعطیلی‌های پی‌درپی، فعالیت‌های فرهنگی و هنری و کسب و کارهای این حوزه ناگاه با ایستایی مواجه شد که تا امروز ادامه دارد.

وی، با بیان اینکه به دلیل شیوع بیماری کرونا، خسارت بسیاری به هنرمندان، فرهنگ‌وران و سرمایه‌گذاران فرهنگ و هنر وارد شده است، گفت: با توجه به این موضوع، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همگام با دولت برای کمک به کسب و کارهای آسیب‌دیده، اقدام به اعطای تسهیلات کرده و امیدواریم با تداوم این روند در ماه‌های پیش رو، بار دیگر رونق به کسب و کارهای فرهنگی و هنری بازگردد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس اضافه کرد: فرهنگ و هنر جایگاهی دارد که همه زمینه‌ها را از آموزش و پرورش تا کسب و کار و درآمدزایی پوشش می‌دهد، تا آنجا که می‌توان گفت، رشد و پیشرفت جامعه در هر حوزه، مرهون تلاش‌های هنری برای فرهنگ‌سازی و نهادینه‌سازی آن است.

سهرابی، با اشاره به اینکه اگر از فرهنگ و هنر پشتیبانی و حمایت مالی و مادی نشود، با شکست مواجه خواهیم شد، بیان داشت: سال ۹۸، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی، ۳۲۰ مجوز صادر شد، افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از سوی این اداره صادر شده است که با جذب صددرصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶ هزار و ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شده است.

سهرابی ادامه داد: این اداره کل با هدف کمک به فعالیت‌های فرهنگی و هنری این استان، اقدام به آگاهی‌بخشی و بررسی پرونده‌های ثبت‌نامی در قالب طرح تحفه در سال ۱۳۹۸ کرد که تا کنون ۸۲ طرح با میزان تسهیلات درخواستی ۵۹۴ میلیون و۴۰۰ هزار ریال و تعهد اشتغالزایی برای ۷۸۱ نفر، به بانک عامل معرفی شده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها