۱۲ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۵۰
کد خبرنگار: 890
کد خبر: 84024632
۰ نفر

برچسب‌ها

الحاق روستاهای بخش مرکزی به شهر یزد تصویب شد

یزد_ایرنا_ با موافقت اعضای شورای اسلامی یزد برای الحاق روستاهای بخش مرکزی به این شهر، یزد به جرگه کلان شهرهای کشور خواهد پیوست.

 به گزارش ایرنا چهل و ششمین نشست شورای اسلامی شهرستان یزد روز چهارشنبه با حضور اعضا برگزار و موضوع یاد شده با توجه به درخواست‌های روستاهای بخش مرکزی برای الحاق به شهر یزد مورد برررسی قرار گرفت که در نهایت مورد موافقت قرار گرفت و بر تسریع در این اقدام از سوی فرمانداری تاکید شد.  

بخش مرکزی شامل ۱۲ روستای دارای دهیاری، با وسعت ۲ هزار و ۵۳۲ هکتار و جمعیتی در حدود ۴۰ هزار نفر است که بجز فهرج، بقیه در حریم شهر یزد قرار دارند و ۵ روستای این بخش هم در حریم منطقه دو شهرداری یزد قرار دارد.

ارائه خدمات شهری مطلوبتر در بخش مرکزی، نظارت بر ساخت و سازها، استفاده از حمل و نقل عمومی در این منطقه و ارائه طرح های فرهنگی اجتماعی از عمده دلایل الحاق بخش مرکزی به شهر یزد است.

حمیدرضا قمی رییس شورای شهرستان یزد در این نشست با اشاره به مزایای کلان شهر شدن یزد گفت: یزد در مقایسه با سایر کلانشهرها، همه مولفه‌ها و مشکلات و عوارض کلانشهرها را تحمل می کند مضاف برآن چسبندگی بخش مرکزی و حمیدیا به یزد لزوم سیاستگذاری همسو و هماهنگ را در مدیریت شهری ایجاب می کند.

شهر یزد حدود ۶۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =