۲۸۰ فقره وام کارگشایی به نیازمندان ماکو پرداخت شد

ارومیه- ایرنا- مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو گفت: از ابتدای سال‌جاری، ۲۸۰ فقره وام کارگشایی به صورت قرض‌الحسنه به مددجویان این نهاد پرداخت شده است، که نسبت به سال گذشته ۱۱۷ درصد رشد داشته است.

محمد محمدنژاد روز چهارشنبه  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای این تعداد وام، ۱۴ میلیارد ریال تسهیلات به صورت قرض‌الحسنه پرداخت شد درحالی که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۶ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال بود که به ۱۲۹ طرح پرداخت شده ‌بود.

وی اضافه کرد: این نوع تسهیلات از محل منابع امدادی و بانکی تامین شده و برای هر طرح تا سقف ۵۰ میلیون ریال پرداخت می‌شود.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو ادامه داد: این وام کارگشایی برای رفع مشکلات مددجویان از جمله درمان، جهیزیه، فرهنگی و سایر مشکلات مددجویان پرداخت شده است.

محمدنژاد بیان کرد: مردم خیّر و نوعدوست، بازاریان و اصناف این شهرستان می‌توانند با سپرده‌گذاری در صندوق امداد ولایت، زمینه‌ساز رفع مشکلات خانواده‌های نیازمند شوند.

تعداد مددجویان کمیته امداد در ماکو ‌هزار و ۶۱۹ خانوار است، اما بر اساس سیاست جدید کمیته امداد امام خمینی (ره) و با هدف کاهش اثرات فشار اقتصادی به قشر ضعیف و طبقات پایین، ۹۵۱ خانوار جدید در قالب طرح تبصره ۱۴، تحت حمایت آن قرار گرفتند که این افراد تنها از خدمات ۲ برابری یارانه و وام‌های اشتغال در سال جاری بهره‌مند شدند.

کل جمعیت تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو با احتساب این افراد جدید ۲ هزار و ۵۷۰ خانوار با پنج هزار و ۶۸۶ نفر جمعیت است که نسبت به جمعیت شهرستان از لحاظ خانوار ۸.۵ و جمعیتی ۵.۱ درصد را تشکیل می‌دهند.

این شهرستان مرزی در شمال آذربایجان‌غربی و در مجاورت مرزهای ایران با ترکیه قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha