۹ قطعه سهره طلایی در اشنویه کشف شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست اشنویه گفت: ۹ قطعه پرنده سهره طلایی از یک شکارچی متخلف در این شهرستان کشف و ضبط شد.

کریم خضری  روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این شکارچی متخلف در محدوده منطقه "گلاز" که زیستگاه این نوع پرنده در اشنویه است، توسط ماموران گشت و کنترل یگان حفاظت شناسایی و دستگیر شد.

وی ادامه داد: از این متخلف علاوه بر ۹ قطعه سهره طلایی، ۲ قفس پرنده، ۲ رشته تور دام و ادوات شکار نیز کشف شد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست اشنویه افزود: این فرد متخلف با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی این شهرستان شد و سهره‌ها در یکی از زیستگاه‌های پرندگان به دامان طبیعت بازگردانده شدند.

خضری افزود: این شهرستان یکی از اصلی‌ترین زیستگاه‌های متنوع جهت زیست سهره طلایی است که متاسفانه شاهد افزایش زنده‌گیری آنها در این منطقه هستیم.

وی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه شکار و زنده‌گیری پرندگان در این شهرستان توسط شکارچیان با شماره تلفن ۴۴۶۲۶۲۳۱ اطلاع دهند.

سهره پرنده‌ای زیبا و آوازخوان از نسل قناری است که به‌علت داشتن صدایی دلنشین مورد توجه قرار داشته و به‌صورت غیرمجاز زنده‌گیری می‌شود؛ در ایران به جز در نواحی محدودی از جنوب شرق در سایر نواحی به تعداد فراوان دیده شده و تولید مثل نیز می‌کند.

برخی افراد سودجو این پرنده زیبا و خوش آواز را به منظور نگهداری در محیط‌های خانگی شکار و به عنوان یک پرنده زینتی خرید و فروش می‌کنند.

اشنویه از شهرستان‌های مرزی آذربایجان‌غربی است که باتوجه به وضعیت اکولوژیکی و برخورداری از سیمای زیست محیطی مطلوب از زیستگاه‌های این پرنده به‌شمار می‌آید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =