۱۲ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۰۹
کد خبرنگار: 1782
کد خبر: 84024604
۰ نفر

برچسب‌ها

کار در کانون با عشق عجین است

بندرعباس- ایرنا- کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مجموعه‌ای است که کار در آن با "عشق" عجین شده؛ کلمه‌ای محبت‌آمیز که تمامی سخنرانان در مراسم تکریم و معارفه مدیران سابق و جدید این مجموعه در هرمزگان بر روی آن صحه گذاشتند.

مدیران امروز محصول تربیت و آموزش مجموعه‌ای هستند به نام کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان که از گذشته تا به امروز در آن پاکی، صداقت و مهربانی آموزش داده شده است.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نه تنها یک مرکز آموزشی و علمی نیست خانه دوم مربیان و کودکان و کانون مهربانی است که مدیران و مربیان آن در این مجموعه به دنبال عشق، امید و امیدآفرینی برای این آینده‌سازان هستند.

کانون پرورش فکری کودکان حساس و پرمشغله است

امروز چهارشنبه ۱۲ شهریور در آیین که با حضور تعدادی محدود از مسوولان اجرایی و فرهنگی استان هرمزگان در سالن مجتمع فرهنگی هنری آفرینش بندرعباس برگزار شد، نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی‌آباد و بندرخمیر در مجلس شورای اسلامی از زحمات و تلاش‌های مدیرکل سابق کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان قدردانی کرد.

به گفته احمد مرادی، مدیرکل کل جدید کانون این استان نیز برای تمامی کارکنان و مربیان مجموعه کانون هرمزگان و مسوولان این استان چهره‌ای نام آشنا است.

وی از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را مجموعه حساس، پرمشغله نام برد که به دلیل سروکار داشتن به قشر کودک و نوجوان به مراتب مسوولیت و رسالت مربیان و کارکنان این مجموعه نیز بسیار مهم است.

وی موفقیت در کار، زندگی و جایگاه مدیریتی مدیران را در گرو شناخت این جایگاه دانست و بیان داشت: اگر می‌خواهیم مدیر موفقی باشیم باید صادقانه از فرصت‌ و زمانی که در این جایگاه هستیم به نحو شایسته‌ای از آن در راه خدمت بی‌منت به جامعه استفاده کنیم.

آنچه در توانم بود، انجام دادم

در ادامه مدیرکل سابق کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان از حمایت‌های مدیران استانی و مجموعه کانون کشوری قدردانی کرد.

ناهید سلیمانی‌احمدی با بیان آنچه در توانم بود انجام دادم، افزود: تمامی فعالیت‌های انجام شده در مدت مسوولیت بنده نتیجه همراهی، عشق کارشناسان و مربیان کانون این استان به حوزه کودک و نوجوان بوده است.

وی گفت: در طول این چند سال به دنبال این بودم که اتفاق‌های خوب و نتایج مثبتی در حوزه فرهنگ و حوزه کودک و نوجوان در کانون رقم بخورد.

پیش از صحبت‌های سلیمانی‌احمدی گوشه‌ای از فعالیت‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان در زمان مدیریت وی پخش شد.

ناهید سلیمانی احمدی تیرماه سال ۹۳ به صورت رسمی مدیریت کانون کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان را برعهده گرفت و بعد از حدود هفت سال مدیریت در این مجموعه، یکم مرداد امسال(۹۹) حکم مدیریت "پروین پشتکوهی" به عنوان مدیرکل جدید کانون این استان از سوی فاضل نظری مدیرعامل و رییس هیأت مدیره کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشوری ابلاغ شد.

فضای کانون محبت‌آمیز و توام با عشق است

مدیرکل سیاسی استانداری هرمزگان سومین سخنران این آیین تکریم و معارفه بود، که اساس و بنیان شکل‌گیری کانون در این استان را نتیجه سال‌ها تلاش‌های بانوان در این مجموعه بوده است.

احمد نفیسی افزود: زن بنیان اصلی خانواده است و نوع مدیریت او در حوزه مدیریتی می‌تواند در جامعه نتایج و ثمرات بسیار مثبتی را به دنبال داشته باشد.

وی با بیان اینکه محصول برون داد کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به عنوان یک مرکز فرهنگی موفق وتخصصی تاکنون رضایت‌بخش بوده، زیرا این مجموعه با فضای محبت‌آمیز عشق و دوستی با کتاب آمیخته است.

مسوولیت در کانون با عشق عجین شده است

مدیرکل جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان آخرین سخنران این مراسم اظهارداشت: ما وامدار تلاش‌های چهار دهه تلاش مدیران کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این استان هستیم.

پروین پشتکوهی از خانم بزرگی راد نخستین مدیر کانون پرورش فکری این استان نام برد که سرمنشا خدمات امروز کانون پرورش فکری در هرمزگان هستند.

وی ادامه داد: تا قبل از سال ۷۰ کانون پرورش فکری یک کتابخانه‌ای بود که مسوولان زیادی در حوزه‌های فرهنگی، آموزشی و اجتماعی این استان محصول پرورش در کانون هستند.

مدیرکل کانون پرورش فکری هرمزگان با بیان اینکه از دهه ۷۰ شکل کانون تغییر کرد و از یک کتابخانه به اداره کل تبدیل شد، از آقایان فیروزآبادی و حسینی و خانم سلیمانی احمدی به ترتیب به عنوان مدیران پرتلاش این مجموعه یاد کرد که یکی پس از دیگری برای توسعه و بالندگی کانون قدم‌های زیادی برداشتند.

پشتکوهی بیان داشت: مسوولیت کانون با سایر نهادها متفاوت است؛ مسوولیت در این مجموعه با عشق عجین شده است.

وی گفت: مدیران در این مجموعه با تمام وجود این عشق را لمس می‌کنند، زیرا مدیران آن با کودک ونوجوان سرو کار دارند و بستر آینده را می‌سازند و زمانی که یک نفر وارد کانون می‌شود و نام خدا را بر زبان می‌آورد، عاشقی جایش را می‌گیرد.

مدیرکل کانون پرورش فکری هرمزگان با بیان این جمله که می‌دانم روزهای بسیار پرمشقت و پرمشغله را به همراه خواهم داشت، چون با افرادی روبرو هستیم که آینده‌سازاین کشور هستند، ابرازداشت: هر خشتی که در کانون گذاشته می‌شود آینده‌ این جامعه را می‌سازد از اینرو در مجموعه کانون پرورش فکری هرمزگان روز و ساعت معنا ندارد، زیرا کار در این مجموعه با سایر مجموعه‌ها متفاوت است.

پشتکوهی عنوان کرد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سازمانی فوق‌العاده و سرزمینی ناشناخته است، کودکی که در کانون وارد می‌شود مانند آلیس در سرزمین عجایب است.

وی ادامه داد: کانون پرورش فکری کودکان به اعتقاد بسیاری از نویسندگان صاحب قلم که داوران باتجربه در عرصه‌های بین‌الملل هستند، در دنیا بی‌نظیر است.

پشتکوهی افزود: سازمانی به گستردگی فعالیت کانون وجود ندارد، تعداد فعالیت‌های این مجموعه از ۴۰ فعالیت به ۶۴ فعالیت افزایش یافته و تحقق همه این‌ فعالیت‌ها به همت مدیران و دست‌های پرتلاش و خلاقیت مربیان کانون شکوفا می‌شود.

مدیون گذشتگان هستیم

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان با اشاره به این جمله که مدیون گذشتگان هستیم، اضافه کرد: بسیاری از مسوولان استانی با وظایف کانون آشنا هستند و می‌دانند کانون در چه جایگاهی قرارد دارد.

وی اضافه کرد: امروز کانون تغییرات زیادی کرده و تحقق این اهداف به واسطه حمایت‌های مسولان استان و تلاش‌ها و دلسوزی‌های مربیان و کارکنان کانون است.

پشتکوهی با اشاره به فراهم بودن بسترهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در کانون هرمزگان گفت: وجود این امکانات نشان می‌دهد در کانون کارهای خوبی انجام شده اما این مهم رسالت ما را سنگین‌تر می‌کند که فضای بهتری برای کودکان و نوجوانان داشته باشیم، لذا باید به جایی برسیم که فضاهای هیچ کودکی در این استان دیگر تشنه آموزش نباشد.

وی در بخش دیگری از مربیان کانون به عنوان غول چراغ جادو یاد کرد که در شرایط کنونی کرونا و در بستر فضای مجازی فعالیت‌ها را دلسوزانه دنبال می‌کنند.

مربیان کانون مدافعان فرهنگ و آموزش هستند

مدیرکل کانون پرورش فکری هرمزگان ادامه داد: امروز که مدافعان سلامت دربیمارستان‌ها برای حفظ سلامتی جسمی مردم تلاش می‌کنند و جان خود را بر کف گذاشته‌اند، مربیان و مدرسان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مدافعان فرهنگ، هنر و آموزش هستند و جان‌فشانی می‌کنند

پشتکوهی خاطرنشان کرد: رویای من برای کانون پرورش فکری و کودکان و نوجوانان این استان، این است وقتی شخصی دولتی در نشستی گزارشی می‌دهد و خواهان توسعه آب و برق، مسکن و بهداشت مردم است بعد از او این کانون پرورش فکری و کودکان و نوجوانان باشد چراکه آینده کودکان و نوجوانان این استان برایش مهم است.

وی بیان داشت: از ابتدای مهرماه امسال طرح جذاب و اثرگذار "واکسیناسیون فرهنگی" آغاز می‌شود و این طرح نیازمند هم‌افزایی مدیران و کارشناسان فرهنگی در استان است.

مدیرکل کانون پرورش فکری هرمزگان افزود: کانون زبان در دل کانون پرورش فکری کودکان فعالیت دارد و تاکنون ۴۰۰کلاس زبان بین‌المللی در دو ترم تابستان برگزار شد.

پایان این مراسم با تجلیل از رامش محمودی‌ فر با (۲۸ سال سابقه) و راضیه سلیمانی‌پور با (۲۵ سال سابقه کار) به عنوان دو کارمند و مربی پیشکسوت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان هرمزگان همراه بود. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =