۱۲ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۲۸
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 84024596
۰ نفر

برچسب‌ها

شروع سال تحصیلی در البرز با حضور حداقل دانش آموزان است

کرج - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش البرز اعلام کرد: با توجه به قرار داشتن استان در وضعیت زرد کرونایی، شروع سال تحصیلی جدید با حداقل حضور دانش آموزان از ۱۵ شهریورماه در مدارس این استان آغاز می شود.

سالارقاسمی روز چهارشنبه در حاشیه دومین روز از سی و چهارمین اجلاس روسای آموزش و پرورش سراسر کشور به ایرنا گفت: آیین آغاز سال تحصیلی جدید در البرز روز شنبه پانزدهم شهریورماه با حضور مسوولان و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزارمی شود.

وی اظهارداشت: کلاس های درس با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برای حضوردانش آموزان در مدارس البرز آماده شده است به گونه ای که دانش آموزان هنگام ورود به مدرسه مورد تب سنجی قرار می گیرند.
قاسمی  با اشاره به اینکه خانواده ها به آموزش و پرورش اطمینان کنند،خاطرنشان کرد: در سال تحصیلی جدید دانش آموزان  یک کلاس درس به سه گروه تقسیم می شوند و هر دانش آموز فقط ۲ روز براساس برنامه ریزی انجام شده درمدرسه حضورپیدا می کند.
وی بیان داشت: برای حفظ سلامت دانش آموزان در مدارس استان البرز در هر میز فقط یک دانش آموز می نشیند و نیمکت ها نیز با رعایت فاصله گذاری چینش شده است.
قاسمی یادآورشد: تمرکز حضور در مدارس البرز بر روی دانش آموزان پایه اول، هفتم و دهم دردوره متوسطه است و ما بقی دانش آموزان به صورت غیرحضوری و از طریق شبکه شاد می توانند زیرپوشش برنامه آموزشی سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ قرارگیرند.
وی با بیان اینکه براساس اعلام نظر ستاد کرونا فرآیند آموزشی درالبرز تغییرپیدا می کند، یادآورشد: درصورت قرار گرفتن استان دروضعیت قرمزکرونایی، بلافاصله به دانش آموزان همانند زمان بارش برف و آلودگی هوا اطلاع رسانی می شود که کلاس های درس حضوری تعطیل هستند.
وی به جمعیت نیم میلیون نفری دانش آموزان درالبرز اشاره کرد و افزود: از سه هفته قبل برنامه ریزی برای سازماندهی فرآیند آموزشی در سه حالت قرمز، زرد و سفید دراین استان آغاز شد تا بسترمناسب آموزشی برای دانش آموزان ایجاد شود.
مدیرکل آموزش و پرورش البرز عنوان کرد: برای شروع سال تحصیلی جدید اقدامات لازم برای تقسیم بندی دانش آموزان درکلاس های درس با توجه به تراکم بالای دانش آموزی دراین استان انجام شده است .
وی گفت: مدیران مدارس موظف به رعایت  و اجرای پروتکل های بهداشتی درمدارس البرز شده اند و امروز ساعت ۱۷ نیز به صورت ویدئو کنفرانس باردیگر نکات هشداری به منظور حفظ سلامت دانش آموزان و کیفیت بخشی آموزشی درکلاس های حضوری و غیرحضوری تاکید می شود.
قاسمی ادامه داد: ازمجموع ۵۰۰ هزار دانش آموز این استان حدود ۳ هزارو ۵۰۰ دانش آموز درپایه های مختلف تحصیلی دسترسی به شبکه آموزشی شاد به دلیل نبود شبکه اینترنت ویا نداشتن دستگاه گوشی هوشمند امکان برخورداری از آموزش درفضای مجازی را ندارند.
وی گفت: برای دانش آموزانی که دسترسی به شبکه آموزشی شاد ندارند، بسته های آموزشی، آموزش با حضور راهبران آموزشی پیش بینی شده است.
مدیرکل آموزش و پرورش البرزتاکید کرد: اجباری برای حضور دانش آموزان در مدارس البرز نداریم اما والدین به این نکته مهم هم توجه کنند که مدرسه نقش تربیتی و فرهنگی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =