۱۲ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۱۱
کد خبرنگار: 2048
کد خبر: 84024588
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

تداوم افت شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته

تهران – ایرنا - شاخص کل در بازار بورس امروز (چهارشنبه) ۵۲ هزار و ۹۰۲ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۶۳۱ هزار واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از ۱۲ میلیارد و ۹۷۱ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۸۱ هزار و ۲۴۱ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با ۶ هزار و ۶۱۹ واحد کاهش به ۴۴۹ هزار و ۳۷۴ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با چهار هزار و ۳۴۰ واحد افت به ۲۹۴ هزار و ۶۴۵ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۴۰ هزار و ۹۵۹ واحد و شاخص بازار دوم ۹۷ هزار و  ۶۵۴ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۱۵۹ واحد، تامین سرمایه امین (امین) با ۱۴۲ واحد، بهساز کاشانه تهران (ثبهساز) با ۸۶ واحد، معدن بافق (کبافق) با ۵۸ واحد، قند نیشابور (قنیشا) با ۳۳ واحد، کارخانجات تولیدی شیشه رازی (کرازی) با ۲۴ واحد، معدنی دماوند (کدما) با ۲۴ واحد، فرآوری مواد معدنی ایران (فرآور) با ۲۰ واحد، شرکت سرمایه گذاری استان خراسان جنوبی (وسخراج) با ۱۶ واحد، نیروکلر (شکلر) با ۱۱ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با پنج هزار و ۲۲۳ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با چهار هزار و ۹۷۸ واحد، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با چهار هزار و ۴۷۵ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با سه هزار و ۲۸۴ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با دو هزار و ۴۸۴ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با یک هزار و ۸۱۴ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با یک هزار و ۷۳۱ واحد، سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با یک هزار و ۶۵۷ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با یک هزار و ۶۲۷ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با یک هزار و ۴۵۲ واحد، ایران خودرو (خودرو) با یک هزار و ۳۷۲ واحد و فولاد خوزستان (فخوز) با یک هزار و ۱۳۷ واحد با تاثیر منفی بر شاخص همراه بودند.

برپایه این گزارش امروز نماد ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان،‌ پالایش نفت اصفهان، بانک تجارت، ایران خودرو، پالایش نفت بندرعباس و سایپا در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه فلزات اساسی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۷۴۳ میلیون و ۲۱۷ هزار برگه سهم به ارزش ۱۹ هزار و ۴۷۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۴۳۱ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۱۷ هزار و ۳۵۷ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۹۱ میلیون برگه سهم به ارزش ۴۵ هزار و ۷۰۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای توسعه مسیر برق گیلان (بگیلان)،‌ تولید برق ماهتاب کهنوج (بکهنوج)،‌ کشت و صنعت شهدای ناب خراسان (غشهداب)،‌ هتل پارسیان کوثر اصفهان (گکوثر)،‌بیمه معلم (ومعلم)،‌ شرکت بیمه اتکایی امین (اتکام)،‌ بیمه نوین (نوین)،‌ کشاورزی و دامپروری ملارد شیر (زملارد) و صنایع بهداشتی ساینا (ساینا) تاثیر مثبت بر شاخص این بازار را داشتند.

همچنین نماد سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، پتروشیمی مارون (مارون)، پلیمر آریاساسول (آریا)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع)، گروه توسعه ملی مهر آیندگان (ومهان)، اعتباری ملل (وملل)،‌ صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا)، بیمه دی (دی)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)،‌ توسعه مولد نیروگاهی جهرم (بجهرم)، س. توسعه و عمران استان کرمان (کرمان) با تاثیر منفی بر شاخص این بازار همراه بودند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha