فرماندار مراغه: مشکلات گازرسانی به روستاهای شهرستان پیگیری می‌شود

مراغه - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار مراغه با تاکید بر رفع و پیگیری مشکلات گازرسانی به روستاهای شهرستان گفت: تعداد بالای روستاهای فاقد گاز و محاسبه قبوض گاز شهرستان به عنوان اقلیم ۲ از جمله مسایلی است که پیگیر حل و رفع آنها هستیم.

به گزارش ایرنا، سیدعلی موسوی حسینی روز چهارشنبه در دیدار با مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی اظهار داشت: انتظار داریم مسوولان استانی در رفع مشکلات یادشده همکاری کنند.

وی گفت: در سال گذشته برای طرح‌های گازرسانی شهرستان از جمله عملیات گازرسانی به ۵۳ روستا و همچنین پیمان حجمی توسعه شبکه و انشعابات و پیمان حجمی تعمیرات مبلغ ۲۳ میلیارد و ۶۲۰ میلیون تومان هزینه شده است.
موسوی حسینی اضافه کرد: در حال حاضر تعداد خانوار بهره مند از  گاز در شهرستان ۷۷ هزار و ۶۸۷ بوده و درصد خانوار گازدار شهری ۱۰۰ درصد و خانوار گازدار روستایی ۹۲ است.
وی گفت: همچنین تعداد اشتراک کل شهرستان تا پایان سال گذشته، ۹۶ هزار و ۵۳۹ اشتراک، تعداد انشعابات کل شهرستان، ۴۱ هزار و ۹۲۱ انشعاب و متراژ شبکه بهره برداری شده  یک میلیون و ۳۲۵ هزار و ۳۳۱ متر است.
مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی نیز در این دیدار گفت: ۵۳ میلیارد تومان برای پروژه های گاز شهرستان مراغه هزینه می شود.
سیدرضا رهنمای توحیدی گفت: تقویت گاز شهری به طول ۱۲ کیلومتر، نصب ایستگاه ۱۲۰ هزار مترمکعب در ساعت و افزایش ظرفیت مصرف گاز شهرستان به ۲ برابر، پروژه گازرسانی به ۴۲ روستای شهرستان و پروژه گازرسانی محور صنعتی مراغه از پروژه هایی هستند که از سوی شرکت گاز شهرستان اجرا می شود.
وی اضافه کرد: در این راستا عملیات گازرسانی به ۱۱ روستای شهرستان در هفته دولت بهره برداری شد و ۱۱ روستا نیز در هفته دفاع مقدس از گاز بهره مند خواهند شد.
وی ادامه داد: همچنین تا پایان دولت تمامی روستاهای زیر ۲۰ خانوار نیز از  گاز بهره مند خواهند شد.
رهنمای توحیدی خاطرنشان کرد: همچنین ظرفیت فعلی ایستگاه تقلیل فشار گاز CGS مراغه از ۱۲۰ هزار مترمکعب در ساعت با نصب ایستگاه جدید به ۲ برابر افزایش پیدا می کند.
وی افزود: با بهره برداری از این پروژه حداقل تا ۲۵ سال آینده مشکلی در تامین گاز مراغه نخواهیم داشت و مشکلات گاز صنایع شهرستان نیز برطرف خواهد شد.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha