۱۲ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۴۴
کد خبرنگار: 1462
کد خبر: 84024560
۰ نفر

برچسب‌ها

سرپرست فرمانداری آستانه اشرفیه: عرضه چند نرخی مرغ ممنوع است

رشت-ایرنا-سرپرست فرمانداری آستانه اشرفیه اجرای دقیق مصوبات ستاد تنظیم بازار این شهرستان از سوی کلیه صنوف شهرستان، اعضای ستاد و دستگاه های نظارتی ضروری عنوان و تاکید کرد: باید از عرضه دو نرخی مرغ در این منطقه جلوگیری و با متخلفین بر اساس قانون برخورد شود.

حمید رضایی روز چهارشنبه در جلسه ستاد  تنظیم بازار این شهرستان  با محوریت بررسی عرضه مرغ  اظهار داشت: تامین مایحتاج ضروری مردم ،  مدیریت قیمت ها و نظارت بر نحوه عرضه کالا و خدمات از جمله وظایف ستاد تنظیم بازار به شمار می رود.

وی با تاکید بر اینکه کالاها و خدمات یارانه ای بایستی عادلانه در جامعه توزیع شوند افزود: مواد پروتئینی چون مرغ و گوشت از جمله مایحتاج های ضروری مردم اند که نحوه تولید و عرضه آنها باید با نظارت بیشتری پیگیری و بررسی شود.

رضایی در ادامه با اشاره به توزیع نهاده های دامی یارانه ای مرغداران توسط دولت گفت: جهاد کشاورزی موظف است تا در خصوص تامین نهاده های مورد نیاز مرغداران منطقه با توجه به نیاز و ظرفیت تولید در منطقه اقدام نماید.

وی با تاکید بر اینکه مرغ مورد نیاز باید با قیمت عادلانه به دست مصرف کنندگان برسد یادآور شد: روند فعالیت اعضای ستاد تنظیم بازار در این شهرستان به گونه ای باشد که به تولید کنندگان و مصرف کنندگان آسیبی نرسد ، ضمن آنکه دستگاه های نظارتی بایستی نظارت لازم را در زمینه عرضه مرغ مورد نیاز مردم داشته باشند.

در ادامه این جلسه مسائل و مشکلات مرغداران و مراکز تولید و عرضه مرغ در این شهرستان از سوی اعضای ستاد  تنظیم بازار مورد بررسی قرار گرفت.

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان آستانه اشرفیه نیز در حاشیه برگزاری این جلسه به خبرنگار ایرنا گفت: هم اکنون تعداد ۳۰ واحد مرغداری گوشتی در این شهرستان فعال است ، ضمن آنکه تعداد دو واحد مرغداری گوشتی در این منطقه نیز غیر فعالند.

سید علی قائمی با اشاره به فعالیت ۵ واحد مرغداری مرغ مادر و تعداد ۲ واحد جوجه کشی در این شهرستان افزود: آمار جوجه کشی این شهرستان طی ۵ ماهه اول امسال یک میلیون و ۷۹۲ هزار و ۶۹۰ قطعه بوده است.

وی تعداد مرغ فروشی های فعال در این شهرستان را ۷۵ واحد اعلام و اظهار داشت: تعداد کشتار مرغ در تنها کشتارگاه این شهرستان در ۵ ماهه اول امسال حدود  ۳ میلیون و ۴۸۳ هزار قطعه است.

به گفته قائمی ، طی این مدت ۴ هزار و ۲۱۴ قطعه مرغ فاسد در این شهرستان ضبط شد.

شهرستان آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان ،  با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای ۱۰۵ روستا و حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =