کرمان بیش از سه درصد رشد جمعیت سالمندی دارد

کرمان - ایرنا - مدیرکل بهزیستی استان کرمان با اشاره به سرشماری سال‌های ۷۵ و ۹۵ گفت: این استان بیش از سه درصد رشد سالمندی دارد که با توجه به کاهش زاد و ولد، سالمندی با شتاب بیشتری پیش می رود.

به گزارش ایرنا، عباس صادق زاده روز چهارشنبه در نشست شورای سالمندان استان کرمان که در ۱۲ شهریورماه برگزار شد افزود: اقدامات صورت گرفته و زیرساخت های ایجاد شده در خصوص سالمندان در استان کرمان از جمله همکاری دستگاه های اجرائی قابل قبول است اما با توجه به شرایط سالمندی جامعه باید توجه و نگاه ویژه تری به این حوزه داشته باشیم.

وی اظهار داشتد: از آنجا که محیط های دوستدار سالمند به شرایط بهتر زندگی سالمندان کمک می کند در پنج شهرستان در استان کرمان محیط دوستدار سالمند طراحی شده که باید آن را به سایر شهرستان ها تعمیم داد و در کنار آن کیفیت محیط و شرایط را نیز ارتقا دهیم.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان با بیان اینکه شرایط کرونایی ممکن است برخی اقدامات را در ارتباط با ایجاد زیرساخت های مورد نیاز در راستای بهتر کردن شرایط زندگی برای سالمندان متوقف کند گفت: فرهنگسازی، ارائه خدمات به سالمندان و محیط مناسب از جمله زیرساخت های مورد نیاز برای سالمندان است .

وی با اعلام این مطلب که بسیاری از موارد مناسب سازی نیازمند دستورالعمل و ساز و کار ملی نیست و می توان از ظرفیت ها و امکانات استان استفاده کرد افزود: از شهرداری ها و دستگاه های اجرایی می خواهیم برنامه خود را با توجه به اینکه یکی از اقدامات مناسب سازی است ارائه دهند تا بتوانیم مشکلاتی که در زمینه افراد معلول، جانباز و سالمند با آن مواجه هستیم برطرف کنیم.

صادق زاده در ادامه گفت: فراهم کردن شرایط مناسب در ساختمان پزشکان و همچنین قرار دادن فضایی در اتوبوس های شهری از جمله مواردی بوده اند که بارها درخواست کرده ایم و اما همچنان این خلاء وجود دارد.

وی همچنین افزود: هفته سالمند فرصت مناسبی برای برای آگاهی بخشی به جامعه و ارائه خدمات به سالمندان است و باید جامعه را به این سمت سوق داد تا مشارکت خوبی در بحث سالمندی داشته باشد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان اظهار داشت: تاکنون هیچ مورد مثبتی از ابتلا به کرونا در مراکز سالمندی استان کرمان مشاهده نشده است و هیچ مشکلی نداشته ایم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =