مربی تیم جوانان: آینده‌ای درخشان در انتظار هاکی روی یخ ایران است

تهران- ایرنا- مربی تیم نوجوانان و جوانان اینلاین هاکی گفت: هاکی نسبت به سایر ورزش‌ها خیلی گران است اما علاقه‌ای که در شاگردانم می‌بینم، نشان از آینده‌ای بسیار درخشان برای این رشته در ایران است.

صدف منصوری روز جمعه در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت: حدود ۲۰ سال است که اسکیت و هاکی کار می‌کنم و باعث خوشحالی است که بعد از سال‌ها تیم ملی هاکی روی یخ زنان تشکیل شد و آرزوی دیرینه تمامی بازیکنان تحقق یافت. تنها چیزی که تصور نمی‌کردیم تا روزی روی آن تمرین کنیم، وجود پیست یخی هاکی استاندارد در ایران بود.

وی افزود: هاکی روی یخ خیلی جای پیشرفت دارد زیرا یک رشته المپیکی است و گرچه در آن زیاد تجربه نداریم اما بسیاری از حرکاتش با اینلاین هاکی شباهت دارد. فکر می‌کنم زود پیشرفت می‌کنیم و جزو تیم‌های مطرح آسیا و حتی جهان می‌شویم.

مربی تیم نوجوانان و جوانان اینلاین هاکی عنوان کرد: به عنوان مربی در ورامین ۵۰ شاگرد دارم که در رده سنی نونهالان، نوجوانان و جوانان هستند. گرچه در رده بزرگسالان کار می‌کنیم و شاید سطح ما نسبت به کشورهای دیگر پایین‌تر باشد اما نونهالان ما از الان به دلیل آغاز کار ملی‌پوشان هاکی روی یخ این امکان را دارند که در آینده به بیشترین موفقیت‌ها دست یابند.

وی خاطرنشان کرد: در این دوران کرونا هم رفت و آمدها سخت است و هم بی‌برنامه‌گی در باز بودن باشگاه‌ها سبب شد تا خیلی عقب بمانیم. تیم ما حداقل از وارمین تا تهران ۲ ساعت در راه است و قبل از آنکه بازیکنان سوار اتوبوس شوند باید آنان و اتوبوس را ضدعفونی کنیم و موقع برگشت هم همین کار تکرار می‌شود اما عشق بازیکنان را می‌توانم در چشمان آنان با بازی بر روی پیست یخی ببینم. آنان در تمرینات اینلاین کمتر حضور می‌یابند اما بر روی پیست یخی همه شرکت می‌کنند. زیرا دنیای جدیدی برای بازیکنان است.

منصوری یادآور شد: بازیکنان با این وضعیت بی ثباتی اقتصادی برای خرید تجیهزات معمولی و با توجه خوب نبودن وضعیت اقتصادی خانواده‌ها شرایط سختی دارند. اما این پیست از نظر تجهیزات کفش، خیلی به بازیکنان کمک می‌کند. بیشتر تجهیزات هاکی روی یخ با اینلاین یکی است و مقداری فرق دارد که سعی می‌کنیم به مرور زمان آنها را تهیه کنیم. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =