خدمات دهی به ۳۰ درصد جمعیت زیرپوشش کمیته امداد به مراکز نیکوکاری واگذار می‌شود

شهرکرد- ایرنا- رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور با اشاره به فعالیت مراکز نیکوکاری در سطح کشور به عنوان مراکز امدادرسانی گفت: خدمات دهی به ۳۰ درصد جمعیت زیرپوشش این نهاد به مراکز نیکوکاری واگذار می شود.

مرتضی بختیاری روز چهارشنبه در سفر به شهرکرد در آیین افتتاح مرکز نیکوکاری حضرت زهرا(س) در حوزه علمیه خواهران افزود: هم اکنون  چهار هزار مرکز نیکوکاری در کشور فعال شده که پیش بینی می شود تا پایان سال این تعداد به هشت هزار مرکز افزایش پیدا کند.

وی اظهارداشت: هم‌اکنون ۲ میلیون و ۲۵۰هزار خانوار با جمعیتی بیش از پنج میلیون نفر زیرپوشش این نهاد قرار دارند.

وی با تاکید بر اینکه این مراکز در راستای مردمی کردن امدادرسانی به جامعه هدف و با محوریت مساجد در محلات فعال می‌شود، گفت: در این مراکز کمک‌های مردمی و همچنین صدقات محلات با کمک هیات امناء مساجد جمع آوری و بین نیازمندان و آسیب دیدگان محله و افراد زیرپوشش نهادهای حمایتی قرار می‌گیرد.

بختیاری به راه اندازی مرکز نیکوکاری در حوزه علمیه استان به عنوان یک کار ابتکاری در کشور اشاره کرد و گفت: در این مرکز خدمات مددکاری اسلامی و مشاوره اسلامی به خانواده‌های زیرپوشش این نهاد و ارائه مسایل تربیتی و فرهنگی از سوی طلبه ها و مشاوران حوزه علمیه به جامعه هدف ارائه می شود.

وی اظهارداشت:  مراکز نیکوکاری در حوزه علمیه خوهران برای توانمندسازی مددجویان موثر است و طلبه‌های خواهردراین مرکز  به صورت افتخاری مددکاری را برای جامعه هدف ارائه می‌دهند.

وی به مددکاری اسلامی بانوان در این نهاد به عنوان یک تحول بنیادی اشاره کرد و گفت: ۶۵ درصد جامعه هدف زیرپوشش کیمته امداد زنان هستند که فعال ساختن مشاوران و مددکاران زن در کشوریک ضرورت است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) چهارمحال و بختیاری گفت: تاکنون ۸۷ مرکز نیکوکاری در استان فعال شده که بیش از ۱۱۴میلیارد ریال امسال در این مراکز جمع‌آوری و در اختیار آسیب‌دیدگان، نیازمندان و جامعه هدف این نهاد قرار گرفته است.

علی ملک پور افزود: در استان  ۳۹ هزار خانوار با جمعیتی بیش از ۹۰ هزار نفر در استان زیرپوشش خدمات این نهاد حمایتی قرار دارند که ۶۰ درصد افراد زیرپوشش این نهاد زنان سرپرست خانوار هستند. 

وی با اشار ه به اینکه جمع‌آوری کمک‌های مردم و توزیع کمک ها به صورت محله انجام می شود گفت: راه اندازی این مراکز یک گام برای کمک رسانی سریع‌تر به جامعه هدف است.

به گزارش ایرنا، دیدار با خانواده زیرپوشش کمیته امداد، دیدار با کارکنان، دیدار با استاندار، افتتاح مرکز نیکوکاری، بازید از طرحهای اشتغالزایی از برنامه سفر ۲ روزه رییس کمیته امداد امام خمینی کشور به استان چهارمحال وبختیاری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =