آموزش‌های فنی‌وحرفه ای در بسترسازی برای تمامی مشاغل نقش اساسی دارد

تبریز - ایرنا - نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر گسترش آموزش‌های فنی و حرفه ای، گفت: آموزش‌های فنی و حرفه ای در بسترسازی برای تمامی مشاغل نقش اساسی دارد.

الله وردی دهقان روز چهارشنبه در دیدار با مدیرکل سازمان فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی با تقدیر از تلاش های انجام شده در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان ، نقش آموزش های فنی و حرفه ای را در تحقق شعار سال جهش تولید مهم و اساسی برشمرد.

وی با اشاره به رسالت سازمان آموزش فنی و حرفه ای در مهارت آموزی به اقشار مختلف مردم افزود: این آموزش ها نقشی اساسی دارد و بستر ساز تمامی مشاغل در عرصه تولید بوده و می تواند مشاغل و دیگر سازمان ها را تحت الشعاع خود قرار دهد.

دهقان همچنین با اشاره به صنعتی بودن استان و همچنین وجود معادن با ارزش در منطقه اظهار کرد: استفاده و ترویج صنایع پایین دستی در این صنایع موجب انباشت سرمایه در استان می شود و این مهم با اشاعه آموزش های مهارتی در این حوزه محقق خواهد شد.

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود جوانان با استعداد در استان و همچنین شهرستان ورزقان گفت: آموزش های مهارتی در مشاغل خاص چه به صورت سنتی و هم به صورت صنعتی می تواند راهگشای برون رفت از معضل بیکاری باشد.

وی خاطرنشان کرد: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان می تواند با احصاء ظرفیت های موجود در شهرستان ورزقان، متناسب با نیاز منطقه و بازار کار اقدام به ارائه آموزش های مهارتی کند.

دهقان افزود: آموزش های فنی و حرفه ای در همکاری برای تدوین سند توسعه صنعت مس و ارائه آموزش های مهارتی در این حوزه، باید نقشی اساسی و پررنگ تر داشته باشد.

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی گفت: آموزش فنی و حرفه ای رسالت سنگینی دارد و اگر بازدهی اش پایین است به دلیل آن است که آموزش ها و فنون لازم برای تولید، خدمات و تولید محصول ارائه نکرده ایم؛ پس نیاز است در این زمینه با حداقل سرمایه، کمترین زمان و کمترین نیرو، بیشترین بازدهی را داشته باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =