طرح تجمیع ۲۱ وام دانشجویی به سرانجام رسید

تهران- ایرنا- رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از تجمیع ۲۱ وام دانشجویی در قالب پنج نوع وام در آستانه سال تحصیلی جدید خبر داد.

ناصر مطیعی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا درباره جزئیات تجمیع این وام ‌ها اظهار داشت: در این طرح ۲۱ نوع وام دانشجویی که از سال های گذشته تصویب شده بود، دسته بندی شد اما هیچ کدام از حمایت های قبلی از دانشجویان را قطع نکردیم و ۱۶ وام قبلی همچنان برقرار است.

وی افزود: پنج وام تعریف کردیم که در دل هر نوع وام یک سری رویداد برای حمایت از دانشجو قرار داده شده است، به عنوان مثال شاید دانشجویانی بعد از برطرف شدن بحران کرونا در کشور، تمایل به انجام سفر عتبات عالیات داشته باشند؛ در گذشته وام عتبات عالیات به صورت مجزا درنظرگرفته شده بود اما در طرح تجمیع، وام عتبات عالیات در زیر مجموعه وام کمک هزینه تحصیلی قرار گرفته است.

وی توضیح داد:‌ با این مجموعه وام تحصیلی، دانشجو می تواند علاوه بر سفر عتبات عالیات، نسبت به تامین غذا یا خرید لوازم التحریر اقدام کند.

این مقام مسوول صندوق رفاه دانشجویان با تاکید بر تسهیل مقررات این وام ها، گفت: معاونان دانشجویی می توانند انعطاف لازم در این زمینه داشته باشند تا وام های مورد نیاز به دانشجویان متقاضی تعلق گیرد.

مشاور وزیر علوم درباره تغییر عناوین وام ها تاکید کرد: عناوین وام های پرطرفدار حفظ می شود اما عناوین سایر وام ها تا حدی تغییر کرده است.

مطیعی درباره اختصاص وام اضطراری در سال تحصیلی جاری، اظهار داشت: یکی از رویدادهای وام اضطراری، حوادث غیرمترقبه مانند بیماری کرونا، سیل، زلزله آتش سوزی یا رخ دادن حوادث فردی است که وام اضطراری این موارد را پوشش می دهد.

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha