۳۶ قطعه کبک از ۲ شکارچی سنندجی کشف و ضبط شد

سنندج - ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست سنندج گفت: ۳۶ قطعه کبک و ۲ قبضه اسلحه شکاری از بازرسی منزل ۲ شکارچی در روستای آویهنگ از توابع این شهرستان کشف و ضبط شد.

فواد مصطفی‌نژاد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در بازرسی از منزل این شکارچیان قدیمی در روستای آویهنگ از توابع بخش کلاترزان شهرستان سنندج که با حکم قضایی انجام شد ۳۶ قطعه کبک، ۳۲ قفس و ۲ اسلحه شکاری کشف و توقیف شد.

وی با اشاره به اینکه واحد حقوقی این اداره اقدام به تشکیل پرونده در این خصوص و معرفی متخلفان به مراجع قضایی کرده است، اضافه کرد: ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان سنندج با هوشیاری و و رصد ۲ ماهه موفق به شناسایی این متخلفان شکار غیرمجاز شدند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سنندج افزود: پرندگان کشف شده به اداره محیط زیست انتقال داده شدند و پس از تیمار اقدام به رهاسازی آنها در طبیعت خواهیم کرد.

کردستان دارای پنج منطقه حفاظت شده شامل منطقه چلچمه و سارال، منطقه حفاظت شده بیجار با وسعت ۳۲ هزار هکتار، منطقه بدر و پریشان قروه با وسعت ۴۳ هزار هکتار، منطقه حفاظت شده شاهو و کوسالان با وسعت ۵۷ هزار هکتار و منطقه عبدالرزاق سقز با وسعت ۳۹ هزار هکتار و پناهگاه حیات وحش زریوار وسعت سه هزار هکتار و چندین منطقه شکار ممنوع است که این استان را در زمره منحصربفرد ترین نقاط کشور به لحاظ تنوع گونه های جانوری و گیاهی قرار داده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha