۱۲ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۴۴
کد خبرنگار: 1245
کد خبر: 84024487
۰ نفر

برچسب‌ها

مکرون: سفرم برای اعلام حمایت از عراق در زمان چالش هاست

بغداد - ایرنا - «امانوئل مکرون»، رئیس جمهوری فرانسه که روز چهارشنبه از بیروت وارد بغداد شد در توئیتی نوشت : من در زمان چالش ها برای اعلام پشتیبانی از عراق به بغداد سفر کرده ام.

به گزارش ایرنا، مکرون در این توئیت افزود: خوشحالم که برای نخستین بار به عراق و بغداد سفر می کنم، آمده ام تا حمایت خود را از عراق در یک زمان دشوار اعلام کنم.

رییس جمهوری فرانسه در دومین توئیت خود بعد از ورود به بغداد نیز نوشت که چالش های متعددی برای حاکمیت عراق در بخش های امنیتی و اقتصادی در داخل این کشور و منطقه وجود دارد.
وی خاطر نشان کرد که امنیت و ثبات منطقه ای در محک قرار گرفته و سربازان ما دوشادوش همه برای تضمین شکست  کامل تروریست ها قرار دارند.

مکرون، رییس جمهوری فرانسه صبح امروز در چارچوب سفر رسمی یک روزه به عراق وارد بغداد شد. 
مکرون بلندپایه ترین مقام خارجی است که در دوره نخست وزیری «مصطفی الکاظمی» که سه ماه آن سپری شده است، به عراق سفر می کند. 
بر اساس گزارش ها، رییس جمهوری فرانسه با همتای عراقی  «برهم صالح» و «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر این کشور دیدار خواهد کرد و به احتمال با سیاستمداران برجسته عراقی نیز گفت و گو کند.
بر پایه گمانه زنی ها، مکرون با «نچیروان بارزانی» رییس اقلیم کردستان عراق نیز در بغداد دیدار و گفت و گو خواهد کرد. 

«علی الشکری» رییس گروه مشاوران رییس جمهوری عراق در گفت و گویی رسانه ای با اشاره به سفر ماکرون اظهار کرد که پاریس برای تقویت همکاری ها با بغداد در زمینه های اقتصادی، فرهنگی و امنیتی تلاش می کند و از تمام روش های رسمی از حاکمیت و هم افزایی با عراق به عنوان یک کشور کاملاً مستقل حمایت خواهد کرد.
وی گفت که عراق به دنبال تقویت و گسترش همکاری با فرانسه در همه بخش ها است. 
«فلورانس پارلی»، وزیر دفاع فرانسه پنجشنبه گذشته (ششم شهریور) از عراق دیدن و با مقامات بغداد و اقلیم کردستان عراق گفت و گو کرد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =