۱۲ میلیارد ریال برای تکمیل کتابخانه فش کنگاور اختصاص یافت

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار کنگاور با بیان اینکه کتابخانه روستای «فش» در این شهرستان ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اظهار داشت: ۱۲ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل و اتمام این پروژه اختصاص یافته است.

به گزارش ایرنا، خیراله خزایی روز چهارشنبه در جلسه انجمن کتابخانه های شهرستان کنگاور که در سرسرای جلسات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: تلاش می کنیم کتابخانه روستای فش را تا پایان پاییز امسال به بهره برداری برسانیم.
وی گفت: برای بکارگیری افراد در این کتابخانه اولویت با تحصیل کرده های مرتبط بیکار ساکن روستای فش است.
او در ادامه با اشاره به اینکه جوامعی که فرهنگ آنها رشد کرده، شاهد توسعه ابعاد سیاسی و اقتصادی آنها نیز هستیم، خاطرنشان کرد: فرهنگ با ترویج علوم و دانش در جامعه ایجاد می شود و کتاب خوانی پایه و بنیان ایجاد دانش در افراد است.
وی افزود: همین موضوع ماسک زدن افراد را از ابتدای کرونا تا الآن مقایسه کنید؛ ابتدا حتی برخی از مدیران دستگاه‌های مختلف هم از ماسک استفاده نمی کردند، ولی امروز به یک فرهنگ عمومی تبدیل شده است.
رییس اداره کتابخانه های عمومی کنگاور هم در این جلسه با بیان اینکه تعداد ۴۱ هزار و ۶۱۶ جلد کتاب در کتابخانه های شهید عراقی، ولیعصر و حسابی این شهرستان وجود دارد، افزود: از این تعداد سه هزار و ۳۸ جلد با موضوع کودکان است.
فضل الله وزیری فرد در ادامه با بیان اینکه ۲ هزار و ۱۸۳ نفر عضو فعال کتابخوان در این شهرستان وجود دارد، افزود: تقریبا به ازای هر ۲ نفر یک کتاب در شهرستان وجود دارد.
وی از مهمترین فعالیت های این اداره در پنج ماه نخست سال جاری به برگزاری دهمین دوره جشنواره رضوی با شرکت ۹۶۰ نفر، انجام فرآیند رف خوانی، خدمات فنی کتابخانه ها و انجام فعالیت های فرهنگی در فضای مجازی از جمله نشست کتابخوانی، برگزاری مسابقه و معرفی کتاب اشاره کرد.
روستای هدف گردشگری فش در ۲۰ کیلومتری شمال شرق کنگاور قرار دارد.
شهرستان کنگاور در ۹۴ کیلومتری شرق کرمانشاه قرار دارد.