نماینده مجلس: اگر به مسائل معیشتی توجه نکنیم دچار مشکلات حادتر خواهیم شد

زنجان – ایرنا - نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر به مسائل اشتغال و معیشت و بهبود شرایط فعلی خوب توجه نکنیم به مشکلات حادتری در کشور دچار خواهیم شد.

سید البرز حسینی روز چهارشنبه در کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان زنجان با بیان اینکه موضوع اشتغال و کسب و کارها جزو مسائل مهم کشور در شرایط فعلی است، افزود: تشریح شفاف وضعیت در این حوزه ها موجب می شود تا تصمیمات درستی برای بهبود امور گرفته شود.

وی به نتایج و پیش بینی های مراکز مطالعاتی کشور در خصوص وضعیت اقتصادی اشاره کرد و اظهار داشت: بر اساس این مطالعات پیش بینی می شود اقتصاد کشور در سال آینده ۴.۱ درصد کوچک شود و این در حالی است که با لحاظ رشد جمعیت، درآمد سرانه در سال ۱۴۰۰، حدود ۶۳ درصد میزان آن در سال ۹۰ خواهد بود و این یعنی اوضاع رفاهی خانوار در کشور وضعیت خوبی نخواهد داشت.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: نرخ فقر مطلق در کشور در سال ۹۷، رقم ۱۸.۶ درصد بود که نسبت به سال ۹۰، حدود ۳.۵ درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه با توجه به وضعیت فعلی کشور باید قدم متناسب با آن برداشته شود، خاطرنشان کرد: باید افکارمان را نسبت به شرایط تامین شغل و بهبود درآمد خانوارها تغییر دهیم.

حسینی افزود: تاب آوری جامعه در برخورد با وضعیت پیش آمده و فشارها باعث شد تا شوک کمتری از پیامدهای شیوع کرونا به جامعه وارد شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه برای گشایش اقتصاد کشور باید صادرات کالا به کشورهای منطقه را مد نظر داشته باشیم، اظهار داشت: تسهیل قوانین گمرکی و فعال سازی مرزها در این زمینه تاثیر قابل توجهی دارد.

نماینده مردم خدابنده در مجلس همچنین به ضرورت هدایت سرمایه ها از بخش غیرمولد و سوداگری به حوزه تولید تاکید کرد و گفت: برای جلوگیری از حبس سرمایه در بخش های غیرمولد باید فکر عاجلی شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =