کاهش ۷۰۰ تومانی قیمت دلار و یورو در صرافی‌ها

تهران- ایرنا- بهای دلار و یورو در صرافی‌های بانکی امروز (چهارشنبه) با کاهش ۷۰۰ تومانی نسبت به روز گذشته مواجه بود و هر دلار با قیمت ۲۲ هزار و ۷۰۰ تومان و هر یورو به بهای ۲۶ هزار و ۹۰۰ تومان به فروش رسید.

به گزارش ایرنا، بازار ارز امروز (چهارشنبه، دوازدهم شهریور) شاهد مقاومت سفته‌بازان و نوسان‌گیران بازار ارز در مقابل فعالیت بازارساز و میل بازار برای کاهش قیمت‌ها بود.

شروع به کار بازار ارز امروز با عقب گرد قیمت دلار به کانال ۲۲ هزار تومانی و کاهش ۵۰۰ تومانی نسبت به بهای روز گذشته در تابلوی صرافی‌های بانکی آغاز شد. اما به تدریج با پیش رفتن زمان میزان کاهش قیمت در صرافی‌های بانکی افزایش یافت و در ساعت ۱۵ میزان کاهش به عدد ۷۰۰ تومان رسید. بر این اساس، هر دلار به بهای ۲۲ هزار و ۶۰۰ تومان خریداری و به قیمت ۲۲ هزار و ۷۰۰ تومان فروخته شد.

همچنین تابلوی صرافی‌های بانکی برای خرید و فروش یورو نیز شاهد عملکردی مشابه با قیمت دلار بود و در ساعت تنظیم خبر ،یورو با بهای ۲۶ هزار و ۸۰۰ تومان برای خرید و برای فروش هم قیمت ۲۶ هزار و ۹۰۰ تومان معامله می‌شود.

بررسی بازار غیر رسمی ارز اما نشان دهنده مقاومت جدی دلالان بازار در مقابل کاهش قیمت‌ها است. روز گذشته در ساعات پایانی شب سفته‌بازان و نوسان‌گیران بازار، به یکباره بهای دلار را در بازار آزاد از محدوده ۲۴ هزار و ۳۰۰ تومان تا محدوده ۲۴ هزار ۶۰۰ تومان افزایش دادند. بر همین اساس امروز نیز بازار در همین محدوده قیمت فعالیت خود را آغاز کرد. اما روند بازار شاهد افت و خیز قیمت و میل بازار برای کاهش قیمت است. به همین دلیل با وجود مقاومت دلالان در بازار ارز، در حال حاضر دلار در محدوده قیمت ۲۴ هزار و ۴۵۰ تومان معامله می‌شود.

در سامانه سنا نیز طی روز کاری گذشته (۱۱ شهریور) برای فروش هر یورو مبلغ میانگین ۲۷ هزار و ۶۲۱ تومان و برای فروش دلار نیز رقم میانگین ۲۳ هزار و ۴۹۰ تومان ثبت شده است.

علاوه براین در سامانه نیما نیز در روز معاملاتی گذشته (۱۱ شهریور)، خرید هر حواله یورو با میانگین قیمت ۲۶ هزار و ۴۳۵ تومان ثبت شد. فروش حواله دلار نیز در روز معاملاتی گذشته با میانگین قیمت ۲۰ هزار و ۶۴۹ تومان انجام شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =