افزایش ۱۴ درصدی کشفیات سرقت طی پنج ماهه اول سال جاری

تهران- ایرنا- جانشین پلیس آگاهی ناجا از افزایش ۱۴ درصدی کشفیات سرقت طی پنج ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: مبارزه با سرقت همچنان در اولویت اقدامات عملیاتی قرار دارد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس،  سردار فرامرز به گذر افزود: در پنج ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل در بین سرقت های مهم، سرقت اماکن ۲۹ درصد، سرقت مغازه ۲۶ درصد، سرقت موتورسیکلت ۱۴ درصد، اتومبیل ۱۰ درصد، کیف قاپی ۱۰ درصد و منزل ۵ درصد افزایش داشته است.  

وی افزود: در همین مدت، کشفیات سرقت های خرد که شامل قطعات و وسایل داخل خودرو، پلاک (اتومبیل و موتور) است با رشد ۱۳ درصدی مواجه بوده و در مجموع می توان گفت با انجام اقدامات تخصصی، کشفیات مجموع سرقت ها در پنج ماهه سال جاری، رشد ۱۴ درصدی داشته است.

این مقام انتظامی همچنین اجرای طرح های عملیاتی مبارزه با سارقان و مالخران اموال مسروقه را یکی از برنامه های پیش روی پلیس آگاهی ناجا دانست و گفت: سامانه ای برای استرداد اموال مسروقه مکشوفه در بستر سایت پلیس (www.police.ir) راه اندازی شده تا هموطنان به راحتی بتوانند اموال خود را شناسایی و نسبت به تحویل آن اقدام کنند.

جانشین پلیس آگاهی ناجا در پایان تصریح کرد: قطعا تلاش های شبانه روزی کارآگاهان پلیس آگاهی سراسر کشور و استفاده از ابزارهای علمی و آزمایشگاهی کشف جرایم در این زمینه تاثیر بسزایی داشته و کاهش فاصله وقوع تا کشف جرایم همچنان در اولویت مأموریت های این پلیس قرار دارد. 

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha