میراث فرهنگی سمنان ۵.۹ میلیارد ریال وام خسارت کرونا پرداخت کرد

سمنان- ایرنا- معاون سرمایه‌گذاری، گردشگری و تامین منابع اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: پنج میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال تسهیلات به فعالان گردشگری و صنایع‌دستی استان با هدف جبران خسارت‌های شیوع کرونا پرداخت شد.

به گزارش ایرنا، محمد طاهریان روز چهارشنبه به رسانه ها افزود: این تسهیلات برای جبران بخشی از خسارت‌های وارد شده به تاسیسات گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان ناشی از شیوع ویروس کرونا پرداخت شد.

وی افزود: ۱۰۲ پرونده در رسته‌های صنایع‌دستی، بوم‌گردی، دفاتر خدمات مسافرتی، هتل‌ها و سایر تاسیسات گردشگری این تسهیلات را دریافت کردند.

طاهریان خاطرنشان کرد: نرخ این تسهیلات ۱۲ درصد است و متقاضیان می‌توانند اقساط ۲۴ ماهه را با چهار ماه تنفس از زمان دریافت تسهیلات پرداخت کنند.

معاون سرمایه‌گذاری، گردشگری و تامین منابع اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان بیان کرد: تسهیلات پرداختی علاوه بر جلوگیری از تعطیلی تاسیسات گردشگری و کارگاه‌های صنایع دستی، پایداری اشتغال برای ۲۶۲ نفر را فراهم کرد.

متقاضیان دریافت تسهیلات ویژه بنگاه های آسیب‌دیده از کرونا برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به "سامانه کارا" مراجعه کنند.

متقاضیان تا پایان شهریور ماه امسال فرصت دارند که برای دریافت این تسهیلات ثبت نام کنند.

یک هزار و ۸۳۳ اثر تاریخی، فرهنگی، طبیعی و معنوی در استان سمنان شناسایی شده و ۸۵۶ اثر از این تعداد در فهرست آثار ملی  ثبت شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha