دانش‌آموزان نیازمند جنوب کشور ۱۰۰ هزار بسته لوازم‌التحریر دریافت می‌کنند

اصفهان- ایرنا - سرپرست معاونت فرهنگی و جوانان اداره ‌کل ورزش و جوانان اصفهان گفت: ۱۰۰ هزار بسته لوازم‌التحریر بین دانش آموزان نیازمند و کم بضاعت اصفهان و استان‌های جنوب کشور توزیع می‌شود.

عباس مرادیان روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این اقدام بر اساس فعالیت‌های مرحله چهارم رزمایش کمک مؤمنانه به خانواده های نیازمند با شعار همت جوانان، مهر مؤمنانه به همت سازمان‌های مردم نهاد حوزه جوانان این استان انجام می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت حمایت از خانواده‌های مناطق محروم و حاشیه نشین اضافه کرد: هر یک از بسته‌های توزیعی حاوی وسایل مورد نیاز تحصیل دانش آموزان از جمله کیف، دفتر، مداد، خودکار و پاک‌کن است.

سرپرست معاونت فرهنگی و جوانان اداره ‌کل ورزش و جوانان اصفهان هزینه تهیه هر یک از این بسته‌های حمایتی تحصیلی را ۱۴۰ هزار تومان اعلام کرد و اظهارداشت: اعتبار این طرح انساندوستانه از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) فراهم شد و دیگر نهادها مانند قرارگاه عمار، اداره کل ورزش و جوانان و خانه جوان استان در این امر سهیم هستند.

مرادیان با بیان اینکه جمع آوری و بسته بندی بسته‌ها از پنجم شهریور آغاز شد و ادامه دارد، تصریح کرد: توزیع آنها در مناطق کم برخوردار استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و کرمان انجام شد و سایر استان‌ها در روزهای پیش رو انجام می‌گیرد.

وی با بیان اینکه حدود ۲۵ هزار عدد از بسته‌های حمایتی دانش آموزان به مناطق کم برخوردار اصفهان اختصاص دارد، خاطرنشان کرد: توزیع بسته‌ها در استان‌های دیگر بوسیله گروه‌های جهادی همان خطه که مناطق مختلف را شناسایی کرده‌اند انجام می‌شود.

مرادیان محل بسته بندی و بارگیری این محموله‌ها را ورزشگاه شهید نصر اصفهان اعلام کرد و گفت: تمامی وسایل بسته‌های حمایتی تولید داخل و توجه به محصولات سازندگان ایرانی در طرح مورد توجه قرار گرفته است.

سرپرست معاونت فرهنگی و جوانان اداره ‌کل ورزش و جوانان اصفهان اضافه کرد: برنامه‌های حمایتی حوزه جوانان این نهاد پس از برنامه مذکور ادامه خواهد یافت و به احتمال زیاد موضوع تهیه و توزیع بسته‌های غذایی و تغذیه دانش آموزان کم بضاعت در دستور کار قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایرنا، ۲۲۶ سازمان‌ مردم نهاد زیر پوشش اداره ‌کل ورزش و جوانان استان اصفهان فعالیت می‌کنند که بر اساس گفته های مسئولان پیش بینی می‌شود این تعداد در سال ۱۴۰۰ به ۲۴۰ مورد افزایش پیدا کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha