تصویب لایحه جامع سازمان‌های مردم نهاد توسط مجلس ضروری است

تهران - ایرنا - مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی و فعالیت‌های داوطلبانه وزارت ورزش و جوانان گفت: تصویب لایحه جامع سازمان‌های مردم نهاد توسط مجلس شورای اسلامی به منظور هدفمندی حقوق و وظایف سمن‌ها ضروری است.

سجاد سالک روز ‌چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: اکنون یکی از مطالبات اصلی تشکل‌های جوانان تصویب یک لایحه جامع برای سازمان‌های مردم نهاد است.

وی تصریح کرد: با تصویب این لایحه آیین‌نامه سمن‌ها در دولت‌های متعدد ثابت است؛ به عبارت دیگر تصویب لایحه جامع سازمان‌های مردم نهاد به‌مانند قانون ضامن تامین امنیت سمن‌ها است و دستخوش تغییر دولت‌ها و سلایق متعدد نمی‌شود.

سالک ادامه داد: تصویب این لایحه همچنین سبب حمایت قوه قضاییه، مجلس شورای اسلامی و بهره‌گیری تشکل‌های جوانان از برخی تسهیلات همچون دریافت بیمه و کاهش مالیات است.

به گفته وی، هدفمندی نظارت‌های قانونی، وظایف سمن‌ها و حمایت‌های قانونی نیز از دیگر آثار و نتایج تصویب لایحه جامع سازمان‌های مردم نهاد که به طور حتم حقوق سمن‌ها را مورد توجه قانونگزاران قرار می‌دهد.

مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: اکنون نمایندگان مجلس شورای اسلامی، فراکسیون سازمان‌های مردم نهاد (سمن‌ها) را تاسیس و با مطالبه جوانان در خصوص تصویب این لایحه روبه‌رو است.

سالک خاطرنشان کرد: مطابق با گفته نمایندگان مجلس شورای اسلامی در صورت عدم ارسال این لایحه از جانب دولت، آمادگی برای تهیه یک طرح جدید در این زمینه نیز به همت مجلس هم وجود دارد.

به گفته مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان، در دیدار نمایندگان سمن‌ها با اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری نیز این مطالبه مطرح و مورد بررسی و موافقت قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، اکنون بیش از سه هزار تشکل جوانان در حوزه آسیب‌های اجتماعی، فرهنگ‌سازی، تغییر و تحول در حوزه اشتغال و خدمات اجتماعی همچون آگاهی‌بخشی در خصوص مباحث متعدد نظیر محیط زیست و مصرف انرژی، تولید و توزیع رایگان کالاهای ضروری برای نیازمندان و مناطق حاشیه‌نشین و... فعالیت می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha