رویدادی که اتفاقات بزرگی را برای روستاییان کرمانشاه رقم می‌زند

کرمانشاه- ایرنا- معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته‌ امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه از طرح رویداد ملی «صنایع روستادوست» به عنوان فرصتی برای اشتغال روستاییان نام برد و گفت: اگر روستاییان طرح‌ها و ایده‌های خود را با حمایت‌های لازم به سمت تجاری‌سازی پیش ببرند، اتفاقات بزرگی برای آنها رقم می‌خورد.

رضا طاهری روز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص رویداد ملی صنایع روستادوست گفت: در برگزاری این رویداد ملی به دنبال معرفی و تجاری‌سازی صنایعی هستیم که نوآورانه و دارای فناوری ساده باشد تا بتوانیم با حمایت‌های ویژه فرصت‌های جدید شغلی را در روستاها ایجاد کرده و سطح درآمد روستاییان را افزایش دهیم.

وی هدف رویداد ملی صنایع روستادوست را شناسایی طرح‌های صنعتی نو، ایجاد اشتغال پایدار در روستا، تکمیل زنجیره ارزش و ارتقا و افزایش تولید محصولات کشاورزی دانست و اظهارداشت: صنایع روستادوست باید برای تولید در مقیاس روستا به صرفه، نوآورانه و دارای فناوری ساده باشد.

طاهری از بسته‌های تشویقی برای شرکت‌کنندگان در این رویداد و اهدا جوایز نفیس نقدی به طرح‌های برگزیده خبر داد و افزود: علاوه بر این حمایت‌ها کمیته امداد در اجرای طرح‌های منتخب مشارکت می‌کند و سعی دارد محصول تولید شده را به بازار هدف معرفی و ابزار و ملزومات لازم برای حضور این صنایع در نمایشگاه‌های مختلف را فراهم کند.

روستاییان می‌توانند تا ۲۵ مهرماه ۱۳۹۹ برای شرکت در رویداد ملی صنایع روستادوست، ثبت طرح، ایده و استفاده از نظر کارشناسان و مشاوران این حوزه به آدرس اینترنتی www emdad.ir مراجعه کنند.

کمیته امداد ۶ هزار و ۳۰۰ شغل در سال ۹۹ ایجاد می‌کند

معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته‌ امداد کرمانشاه در بخش دیگری از صحبت‌های خود اشاره‌ای هم به وضعیت اشتغال در کمیته امداد کرد و افزود: کمیته امداد در سال جاری ۶ هزار و ۳۰۰ شغل با اعتباری بالغ بر ۲۱۷ میلیارد تومان ایجاد می‌کند و تا این لحظه هم یک هزار و ۳۵۰ فرصت شغلی با اعتبار ۵۸ میلیارد تومان ایجاد کرده است.

وی مهارت‌آموزی را یکی دیگر از وظایف مهم کمیته امداد برای مددجویان خود برشمرد و اظهار داشت: بنا داریم در سال جاری هفت هزار و ۳۰۰ مددجو از مهارت‌های فنی و حرفه‌ای، مهارت‌های پایدارسازی و توسعه و آموزش‌های مقدماتی بهره‌مند شوند و تاکنون کمیته امداد مبلغ ۳۱۳ میلیون تومان را برای آموزش ۲ هزار و ۸۰۰ نفر در سال جاری هزینه کرده است.

طاهری، طرح‌هایتعامل با کارفرمایان و سرباز ماهر را یکی دیگر از اقدامات مفید کمیته امداد برای مددجویان خود عنوان کرد و گفت: در این طرح ها کارفرمایان برای استخدام مددجویان امداد بسته‌های تشویقی مختلفی می‌گیرند و همچنین سربازانی که مددجو امداد هستند با آموزش‌های امداد می‌تواند علاوه بر دریافت بسته‌های تشویقی نیروهای مسلح، در بخش‌های تخصصی که مهارت دارند مشغول خدمت مقدس سربازی شوند.
حدود ۳۰ درصد از جمعیت ۲ میلیون نفری استان کرمانشاه در ۲ هزار و ۵۹۵ روستا زندگی می کنند.

سرخط اخبار استان‌ها