طرح و ایده جوانان را برای اشتغالزایی با آغوش باز می‌پذیرم

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار قصرشیرین گفت: طرح و ایده جوانان برای اشتغال‌زایی را با آغوش باز می‌پذیرم و اجازه نمی‌دهیم دستگاهی مانع کار جوانان شود.

مرادعلی تاتار روز چهارشنبه در نشستی صمیمی با جوانان شهرستان قصرشیرین با تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان افزود: جوانان باید از مکتب عاشورا درس عزت و آزادگی بگیرند و امیدوارم زندگی همه ما با معرفت حسینی همراه باشد.
وی اظهار داشت: متاسفانه محدودیت های ناشی از کرونا باعث شد جلسات این حوزه با تاخیر برگزار شود هر چند که از ابتدای سال جاری تاکنون سه جلسه مربوطه به حوزه جوانان در قصرشیرین برگزار شده است.
نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر نظام، انقلاب اسلامی را با امید به جوانان پایه گذاری کرد و در دوران جنگ تحمیلی نیز ۲۴۰ هزار شهید از جوانان بودند.
تاتار گفت: برای اعتلای نام ایران اسلامی جوانان زیادی جان ارزشمند خود را نثار انقلاب کردند و امروز عزت و اقتدار کشور هم مرهون رشادت های جوانان است.
وی اضافه کرد: دشمن در طول دوران انقلاب با توطئه، جنگ، ترور و تحریم که طی این چند سال گذشته به اوج خود رسیده در مسیر حرکت انقلاب سنگ اندازی کرده اما هرگز به خواسته های خود نرسیده است.
فرماندار قصرشیرین با بیان اینکه دولت موظف به بسترسازی برای اشتغال جوانان است، گفت: جوان باید مطالبه گر و پرسشگر باشد و ظرفیت های قصرشیرین با حضور جوانان به سرانجام خواهد رسید.
نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: تمام شرکت هایی که در حوزه شهرستان فعالیت می کنند را موظف کردیم از ظرفیت جوانان برای اشتغال استفاده کنند.
وی در ادامه به طرح سامانه گرمسیری اشاره کرد و گفت: برای اجرای برنامه های این طرح استفاده از ظرفیت جوانان بومی قصرشیرین اولویت ما است.
وی گفت: برای اولین بار در شهرستان بخشی از درآمد بارهای صادراتی را به شهرداری قصرشیرین اختصاص دادیم که باید صرف امور عمرانی و زیربنایی شهرستان شود.
وی با بیان اینکه انتقاد جوانان را با دل و جان می پذیریم، افزود: درب فرمانداری قصرشیرین برای همه جوانان شهرستان باز است و ما به صورت تمام وقت پذیرای آن ها برای پیگیری امور جوانان خواهیم بود.
در ادامه جوانان قصرشیرین خواسته های خود را با فرماندار مطرح کردند.
مشکلات حوزه گردشگری قصرشیرین، بازگشایی باشگاه های ورزشی، راه اندازی خانه جوانان شهرستان، اشتغال جوانان، برگزاری جلسات به صورت مداوم و راه اندازی خانه هلال احمر از مهم ترین مطالبات جوانان قصرشیرین در این نشست بود.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت و ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد که در امتداد این مرزها ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان فعال است.

سرخط اخبار استان‌ها