۱۸۷ میلیارد ریال تسهیلات به مشاغل متضرر از کرونا در سبزوار پرداخت شد

سبزوار- ایرنا- رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سبزوار گفت: ۱۸۷ میلیارد ریال تسهیلات حمایتی دولت ویژه کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در این شهرستان پرداخت شده است.

محمود یزدی روز چهارشنبه در کارگروه اشتغال سبزوار افزود: پنج هزار و ۳۴ پرونده کسب و کار آسیب دیده از کرونا در قالب ۶ هزار و ۳۸۷ نفر با تسهیلات درخواستی ۵۳۵ میلیارد ریال در سامانه اعلام شده ثبت نام کردهاند.
وی ادامه داد: پس از پایش در دستگاه‌های اجرایی و دبیرخانه کارگروه اشتغال شهرستان سبزوار، تاکنون ۱۸۷ میلیارد ریال تسهیلات حمایتی ویژه کسب و کارهای آسیب دیده از  کرونا در قالب هزار و ۸۶۶ واحد کارگری با اشتغالزایی ۲۲۷ نفر پرداخت شده است.
او اضافه کرد: رسته‌های شغلی توزیع غذاهای آماده و اغذیه فروشی‌ها، مراکز گردشگری، بخش‌های تولید و توزیع پوشاک، کیف و کفش، صنایع دستی، آجیل و خشکبار، قنادی و بستنی و آبمیوه، باشگاه‌ها، آموزشگاه‌های هنری و واحدهای پرورش مرغ گوشتی در ردیف مشمولان تسهیلات متضرر از کرونا  قرار داشتند.
۱۷ هزار واحد صنفی زیر نظر ۴۱ اتحادیه در شهرستان سبزوار فعالیت دارد.
سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

بنا بر اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۳۷۶ هزار و ۸۹۴ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و شمار جانباختگان این بیماری به ۲۱ هزار و ۶۷۲ تن رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha