کاروان‌های سلامت نذر آب به خراسان جنوبی اعزام می‌‎شوند

بیرجند - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: کاروان‌های سلامت در قالب طرح نذر آب ۳ از ۱۵ شهریور ماه به روستاهای محروم استان اعزام می‌شوند.

محمدرضا رضایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت سه کاروان سلامت از استان‌های یزد، اصفهان و خراسان رضوی در نقاط محروم استان حضور خواهند یافت و هدف اصلی از اعزام این کاروان‌ها ارتقای سلامت عمومی در این مناطق است.

وی گفت: سال گذشته کاروان‌هایی از استان‌های همدان، اردبیل، خراسان رضوی و خراسان شمالی به مدت ۱۲ روز در مناطق کویری استان خدمت‌رسانی کردند.

وی بیان کرد: کاروان سلامت استان یزد در روستاهای شهرستان نهبندان، استان اصفهان در روستاهای خوسف و خراسان رضوی در روستاهای محروم شهرستان سربیشه فعالیت خواهند کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بیان کرد: بخشی از فعالیت این کاروان‌ها در قالب خدمات پزشکی و بخشی هم در راستای مشکلات آب مناطق انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: توزیع بسته‌های معیشتی، ویزیت، داروی رایگان، مشاوره زنان و زایمان، روانشناختی و غربالگری تست قند خون و فشار خون، اریه آموزش‌های پیشگیری از کرونا، تب‌سنجی و دندانپزشکی از مهمترین فعالیت‌های این کاروان‌ها در استان خواهد بود.

۶ هزار بیمار و در ۳۲ نقطه محروم روستایی خراسان جنوبی در ۲ مرحله اول اعزام کاروان‌های سلامت نذر آب خدمات رایگان دریافت کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =