۲۳۰ هزار تن گندم توسط تعاون روستایی همدان خریداری شد

همدان- ایرنا- مدیر سازمان تعاون روستایی استان همدان گفت: ۲۳۰ هزار تن گندم از کشاورزان توسط شبکه تعاون روستایی این استان خریداری شد.

مجید مسلمی راد روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۴۰ مرکز خرید گندم توسط شبکه تعاون روستایی در استان همدان فعال شده است.

وی بیان اینکه ۱۰۶ هزار و ۵۹۱ تن گندم در رزن خریداری شده است، گفت: ۶۰ هزار و ۴۱۷ تن در کبودراهنگ و ۲۰ هزار و ۵۴۷ تن گندم نیز در فامنین به صورت تضمینی خریداری شد.

مسلمی راد میزان گندم خریداری شده در شهرستان بهار را توسط شبکه‌های تعاون روستایی استان همدان ۱۵ هزار و ۷۷۳ تن عنوان کرد و افزود: در شهرستان همدان نیز بیش از ۹ هزار تن گندم تضمینی از کشاورزان خریداری شده است.

وی با بیان اینکه شبکه تعاونی های روستایی، سیلوهای دولتی و خصوصی در استان همدان خرید گندم را انجام می دهند، یادآوری کرد: از ابتدای برداشت گندم در استان همدان تا کنون بیش از ۴۳۷ هزار و ۵۸۷ هزار تن گندم خریداری شده است.

مدیر سازمان تعاون روستایی استان همدان اضافه کرد: تاکنون ۵۲.۵ درصد مجموع گندم خریداری شده در استان توسط تعاونی های روستایی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه در شهرستان ملایر ۹ هزار و ۶۰۶ تن و در اسدآباد شش هزار و ۸۰۹ تن گندم از کشاورزان خریداری شده است، ادامه داد: ۸۰۳ تن گندم نیز در تویسرکان خریداری شد.

مدیر سازمان تعاون روستایی همدان گفت: شبکه تعاونی های روستایی به دلیل پراکندگی مویرگی در سطح استان توانایی خرید تضمینی گندم را دارند و چون متعلق به خود کشاورزان هستند، آنها تمایل به تحویل گندم مازاد خود به این شرکت ها دارند.

وی همچنین به انجام خریدهای حمایتی محصولات کشاورزی از سوی دولت اشاره کرد و گفت: با توجه به شرایط بازار از جمله افزایش میزان تولید و عرضه یک محصول و افت شدید قیمت، دولت به منظور حمایت از کشاورزان خریدهای حمایتی را در دستور کار خود قرار می دهد.

امسال نرخ یک کیلوگرم خرید تضمینی گندم ۲ هزار و ۵۰۰ تومان و کلزا چهار هزار و ۶۶۰ تومان اعلام شده ‌است.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =