همه ظرفیت‌های استان قزوین علیه کرونا بسیج شده است

قزوین-ایرنا- استاندار قزوین گفت: همه امکانات و ظرفیت‌های این استان علیه کرونا و مقابله و پیشگیری با این ویروس منحوس بسیج شده و اتحاد و همدلی مثال زدنی بین مسوولان قزوین در این خصوص وجود دارد.

به گزارش ایرنا، هدایت الله جمالی پور روز چهارشنبه در نشست ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا که با حضور سمیه لاری معاون وزیر و سخنگوی وزرات بهداشت برگزار شد،افزود: همه تلاش خود را به کار گرفته ایم تا با رعایت پروتکل های بهداشتی کم ترین آسیب و تهدید متوجه مردم استان باشد.

 استاندار قزوین با بیان اینکه روحیه بالای همکاری و هماهنگی خوبی بین دستگاه های استان در قالب ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا وجود دارد،افزود: یکی از نکات مهم که می تواند مردم را در هر موضوعی از جمله مقابله و پیشگیری با بیماری ها و تلاش برای ارتقای سلامت همراه و مسنجم کند، وجود تعامل، انسجام و اتحاد در پیشبرد کارها از سوی دستگاه های اجرایی و داشتن صدای واحد از آنهاست.

وی با بیان اینکه شعار اصلی مدیران در استان قزوین، پاسخگویی و خدمت گذاری به مردم است،افزود: اگر در این ۲ حوزه به خوبی و در حد توان بکوشیم حتی اگر در انجام کاری موفق نباشیم مردم به ما اعتماد خواهند داشت.

جمالی پور با اشاره به برگزاری کنکور سراسری در هفته گذشته،گفت: استان قزوین در برگزاری کنکور با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری مناسب بسیار خوب عمل کرد و جزو استان های نمونه کشور در این خصوص بود.

استاندار قزوین افزود: آئین های عزاداری ماه محرم نیز در قزوین با مسوولیت پذیری عزاداران و عوامل هیات ها با رعایت پروتکل های بهداشتی و با کم ترین مشکل برگزار شد که جا دارد از همکاری هیات ها و تلاش سازمان تبلیغات اسلامی و همچنین همکاری مردم در این زمینه قدردانی کنیم.

جمالی پور افزود: امسال در استان قزوین خروج هیات های مذهبی و دسته جات عزادارای در خیابان ها را همان گونه که ستاد ملی مقابله با کرونا از پیش اعلام کرد نداشتیم و بسیاری از هیات های مذهبی استان رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را به شکل عالی اجرایی کردند.

وی با بیان اینکه هماهنگی بسیار خوبی در استان قزوین برای رعایت پروتکل های بهداشتی و دستورالعمل های ستاد ملی مقابله با کرونا وجود دارد،افزود: در هرجا که لازم بوده مسوولان همکاری داشته اند، به عنوان نمونه وقتی موضوع تعطیلی موقت نمازهای جمعه و یا نماز جماعات در مساجد مطرح شد، شاهد نهایت همکاری ائمه جمعه و جماعات با ستاد استانی مقابله با کرونا بودیم و مسوولان امر بدون هیچ گونه مقاومت و مساله ای دستورالعمل ها را اجرایی کردند.

استاندار قزوین خاطرنشان کرد: اطلاع رسانی هماهنگ و منسجمی در حوزه سلامت و پیشگیری از کرونا را در استان قزوین شاهد بوده ایم که جا دارد از رسانه ها به ویژه صداوسیما و همچنین خبرگزاری ها و نشریات و فعالان رسانه ای فضای مجازی قدردانی کنیم.

نماینده عالی دولت در استان قزوین گفت: براساس ارزیابی ها و  مستندات، کلیت کار خدمت رسانان مردم در حوزه مقابله با کرونا در استان قزوین مطلوب و قابل قبول بوده است.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه بسیاری از منشاء آلودگی ها و انتشار کرونا در استان قزوین به دلیل موقعیت ارتباطی خاص این استان بوده است،افزود: قزوین در محل رفت و آمد ساکنان ۱۱ استان کشور به شمار می رود و جزو پرترددترین استان ها محسوب می شود.

این مسوول با بیان اینکه به نظر می رسد نیمی از انتشار کرونا در استان قزوین ناشی از رفت و آمد بالای مسافران از این استان که شاهراه ارتباطی کشور به شمار می رود بوده است، گفت: بدون شک حجم بالای رفت و آمد هموطنان و مسافران از این استان در شیوع این بیماری تاثیرگذار بوده و این مساله از اختیار ما خارج بوده است.

استاندار قزوین خاطرنشان کرد: امروز در استان قزوین بسیاری از شهروندان دغدغه رعایت پروتکل های بهداشتی را دارند و می توان به جرات اذعان کرد بیش از ۸۰ درصد مردم به این مساله توجه و جدیت دارند.

وی افزود: برخی نیز به رعایت نکات بهداشتی توجه ندارند و با فعالیت خود سلامت سایرین را تهدید می کنند که دستگاه ها حق ارایه خدمات به این افراد را نداشته و همچنین نیروی انتظامی و دستگاه قضا آمادگی برخورد با عوامل تهدیدزای سلامت مردم را دارند.

استاندار قزوین با بیان اینکه پروتکل های بهداشتی تعیین شده کمک می کند تا ضمن مراقبت از سلامت مردم، جامعه با کم ترین محدودسازی به امورات عادی خود برسد،افزود: رعایت این پروتکل ها به نفع خود، خانواده مان و جامعه مان است.

این مسوول با بیان اینکه در آستانه بازگشایی مدارس و دانشگاه ها قرار داریم،افزود: باید تلاش کنیم پروتکل های بهداشتی در این مکان ها به خوبی رعایت شود و البته باید نسبت به اعتمادسازی به مردم نیز توجه داشتیم به گونه ای که نگرانی جامعه تبدیل به برخی رفتارهای مشکل ساز نشود.

استاندار قزوین گفت: با توجه به صنعتی بودن قزوین و لزوم تداوم فعالیت در حوزه تولید، این استان جزو استان هایی بود که بلافاصله در قالب تدوین پروتکل های بهداشتی توانست به فعالیت های تولیدی و صنعتی خود در شرایط کرونا ادامه دهد و بخش قابل توجهی از نیازهای بهداشتی کشور در این وضعیت را نیز تامین کند.

وی در ادامه با اشاره به لزوم اصلاح مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص اختصاص الکل مورد نیاز استان ها،گفت: نیاز واحدهای تولید محصولات بهداشتی استان به الکل باید تامین شود و مدیران استانی باید اختیارات بیشتری در حوزه تامین و توزیع الکل داشته باشند.

استاندار قزوین در ادامه با اشاره به سفر معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه به قزوین در هفته گذشته،گفت: در جریان این سفر اعتبار ایجاد ساختمان الحاقی بیمارستان شهید رجایی تامین به میزان ۱۰۰ میلیارد تومان تامین شد که کمک خوبی برای رفع نیازهای درمانی استان به شمار می رود.

جمالی پور در ادامه با تبریک روز بهورز، از این قشر به همراه پرستاران به عنوان مدافعان خط مقدم سلامت یاد کرد و از تلاش های کادر درمان برای خدمت رسانی به بیماران کرونایی و تلاش برای کنترل این بیماری قدردانی کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =