فعالان در عراق بسته شدن تارنمای الاتجاه توسط آمریکا را محکوم کردند

بغداد – ایرنا – فعالان رسانه ای و شبکه های اجتماعی بسته شدن تارنمای تلویزیون «الاتجاه» عراق در اینترنت توسط دولت آمریکا را محکوم و آن را نقض آزادی بیان دانستند.

به گزارش ایرنا، دولت آمریکا امروز (چهارشنبه) با انتشار بیانیه ای بر روی تارنمای تلویزیون الاتجاه در اینترنت اعلام کرد که به دلیل تهدید این تارنما بر امنیت آمریکا، اقدام به بستن آن کرده است.
همزمان هشتگ «الاتجاه_صوت_ الامقاومه» امروز به برجسته ترین ترند در شبکه های اجتماعی عراق تبدیل شد.
بسیاری از فعالان شبکه های اجتماعی در این کشور نسبت به این اقدام دولت آمریکا واکنش نشان داده و آن را در تعارض با آزادی بیان دانستند که همواره آمریکا خود را مدعی و حامی آن می داند.
کاربری به نام «زینب محمد» گفته است که بسته شدن تارنمای الاتجاه نشان داد که آمریکا با رسانه های راستگو نیز سر جنگ دارد.
از سوی دیگر کاربری به نام «مقاوم» گفته است که شبکه تلویزیونی الاتجاه، آمریکا را به وحشت انداخت، به خدا که خانه آنها، سست بنیان تر از خانه عنکبوت است.
«تقی الحسینی» نیز نوشته است که نشر حقایق و حمایت از خط مقاومت سبب وحشت آمریکا از رسانه های آزاد شده و برای همین تارنمای شبکه تلویزیون الاتجاه را در اینترنت بسته است.
این کاربر با بیان اینکه پرچم ظهور امام عصر (عج) افراشته باقی می ماند، خطاب به آمریکایی ها گفته  «مکر نیرنگ کنید، اما هرگز نمی توانید الحشد الشعبی ما را محو نمایید.»
در عین حال کاربری به نام «ابوکمیل البصری» به سبب بسته شدن تارنمای تلویزیون الاتجاه به این شبکه تلویزیونی تبریک گفته و افزوده همین که سبب خشم آمریکا شدید، قابل قدردانی است.
کاربری به نام «شاهین» نیز نوشته است که شخصیت های سیاسی و نمایندگان مردم در پارلمان عراق باید موضع خود را درباره بسته شدن تارنمای شبکه تلویزیون الاتجاه در اینترنت مشخص کنند.
«علی امیری» دیگر کاربر عراقی نیز گفته است که «منطق آمریکا برای رسانه ها این است که پلید و مبتذل باشید وگرنه با شما می جنگیم.»
تلویزیون الاتجاه ارگان گروه مقاومت کتائب حزب الله عراق است که جزو شبکه های تلویزیونی فعال در این کشور در پوشش تحولات عراق، منطقه و بین المللی از جمله اعتراضات داخل آمریکا است.
تاکنون نهادهای مدعی دفاع از آزادی بیان و رسانه در عراق و جهان نسبت به این اقدام خودسرانه آمریکا واکنش قابل ملاحظه ای نشان نداده اند و همزمان نیز شخصیت های سیاسی و نمایندگان پارلمان عراق سکوت اختیار کرده اند!.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =