فرماندار هشترود: محدودیت در خرید گندم، حقوق کشاورزان را پایمال می‌کند

مراغه - ایرنا - فرماندار هشترود گفت: اعمال محدودیت خرید گندم بر سیلوداران هشترودی از سوی اداره غله آذربایجان‌شرقی تصمیمی اشتباه بوده و موجب پایمال‌شدن حقوق و زحمات کشاورزان شهرستان شده است.

به گزارش ایرنا، امین امینیان روز چهارشنبه در جلسه شورای آرد و نان این شهرستان افزود: این اقدام غله استان علاوه بر پایمال کردن حقوق کشاورزان، میزان خرید تضمینی گندم را از ۱۶۰ هزار تن به ۵۱ هزار تن کاهش داده است و کشاورزان دیکر تمایلی به کشت این محصول مهم ندارند.

وی گفت: هیچ مسوول استانی حق ندارد به طور مستقیم در مورد مسایل شهرستانی ورود و تصمیم گیری کند اما متاسفانه مدیر عامل غله استان بدون اطلاع مسوولان شهرستان، آرد یارانه ای و نیمه یارانه ای شهرستان را کم کرد و به نوعی حق مردم را نیز  پایمال کرده است.

امینیان خواستار افزایش سهمیه آرد نانوایان در فصول کاری و زمان برداشت محصول در شهرستان شد و افزود: با فرارسیدن زمان برداشت محصول، جمعیت شهرستان نزدیک به ۲ برابر می شود و سهمیه آرد اختصاص یافته پاسخگوی نیازها نبوده و مسکل تامین نان ایجاد می شود.

وی از نانوایان خواست تابلو قیمت،  روز تعطیلی،  نوع پخت و کد نانوایی را در سر درب نانوایی نصب کنند.

امینیان همچنین به میزان پرداخت پول گندم خریداری شده به کشاورزان اشاره کرد و گفت: تا امروز ۴۸ درصد یعنی ۵۷ میلیارد تومان پول گندم کشاورزان به حسابشان واریز شده است.

مجید احمدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان هشترود نیز در این مورد گفت: اگر محدودیت خرید تضمینی گندم که از سوب اداره کل غله استان اعمال شده برداشته شود سیلوداران هشترودی می توانند تا ۲۲۵ هزار تن گندم را در پنج سیلوی این شهرستان خرید و ذخیره کنند.

شهرستان هشترود با دارا بودن ۹۵ هزار هکتار زمین دیم و ۱۳۵۰ هکتار زمین آبی و نیمه آبی در تولید محصول گندم از قطب های تولید این محصول در کشور است و پیش بینی می شود امسال ۱۵۰ هزار تن گندم از این مزارع برداشت شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha