یک‌هزار و ۳۰۰ بسته نوشت‌افزار بین دانش‌آموزان نیازمند استان مرکزی توزیع شد

اراک - ایرنا - مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: یک‌هزار و ۳۰۰ بسته نوشت‌افزار امسال در قالب طرح مهرتحصیلی با هدف اجرای نیات واقفان و با محوریت کمک به تحصیل اقشار کم‌برخوردار این استان توزیع شد.

حجت‌الاسلام «عبدالله واحدی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۷۵۰ بسته از مجموع یک‌هزار و ۳۰۰ بسته تحصیلی ،ویژه دانش‌آموزان مقطع تحصیلی ابتدایی و بقیه ویژه دانش‌آموزان مقطع تحصیلی متوسطه است.

وی ادامه داد: ارزش هر بسته نوشت‌افزار مهرتحصیلی یک‌میلیون و ۳۵۰ هزار ریال است که در مجموع یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال در این راستا از محل موقفات هزینه شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی اظهار داشت: هزینه بسته‌های مهرتحصیلی از محل موقوفات شاخص استان از قبیل حاج‌آقا «محسن اراکی»، حاج «علی‌آقا فراهانچی»، «خدیجه سراج‌حجازی» و مصلای ساوه تامین و توزیع شده است.

وی توضیح داد: خانواده‌های نیازمند از سوی مراکز افق بقاع متبرکه و ادارات کل بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) و انجمن حمایت از خانواده‌های زندانیان معرفی و بسته‌های مهرتحصیلی بین آنان توزیع شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی یادآوری کرد: اجرای امنیانه نیات واقفین با هدف شفاف‌سازی فعالیت‌های مالی این اداره کل به صورت طرح‌های مختلف حمایتی در جامعه  اجرا می‌شود.

بیش از پنج هزار موقوفه در نقاط مختلف استان مرکزی به ثبت رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =