فرمانده هوانیروز ارتش: قادر به انجام هر عملیاتی در خلیج‌فارس هستیم

مشهد- ایرنا- فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران، این یگان زبده را یکی از مولفه‌های قدرت نظامی جمهوری اسلامی ایران توصیف و بیان کرد: هوانیروز قادر به انجام هرگونه عملیات و ماموریت نظامی نه تنها در حوزه خلیج فارس بلکه در منطقه خاورمیانه است.

امیر سرتیپ دوم خلبان یوسف قربانی روز چهارشنبه در جمع فرماندهان، خلبانان و دیگر نیروهای عملیاتی پایگاه پنجم هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران مستقر در مشهد افزود: هوشیاری و بصیرت لازمه هر اقدامی در چارچوب نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می‌باشد که کادر توانا و مومن هوانیروز به خوبی از آن برخوردار است. 
وی همچنین به تجهیز بالگردهای عملیاتی پایگاه هوانیروز مشهد به سامانه بومی دید در شب اشاره و بیان کرد: با نصب این سامانه پروازی بر روی بالگردها، خلبانان ما می‌توانند با دید کافی در شب پروازهای عملیاتی داشته و به رصد منطقه بپردازند.

"سامانه دید در شب" بکارگرفته شده در بالگردهای  هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران، به دست پرتوان متخصصان شایسته ایرانی در صنایع یا علی(ع) اصفهان در داخل کشور طراحی و ساخته شده است.
این سامانه که تاکنون در دیگر پایگاههای هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران عملیاتی شده، دیشب طی مراسمی بر روی بالگردهای  ۲۱۴ پایگاه پنجم هوانیروز مستقر در مشهد نیز نصب و پرواز بالگردها با استفاده از آن انجام شد. 

هوانیروز یا "هواپیمایی نیروی زمینی" از زیرمجموعه‌های پرتوان ارتش جمهوری اسلامی ایران است که نه تنها وظیفه جابه‌جایی و پشتیبانی نیروهای زمینی ارتش را با استفاده از انواع بالگردهای شکاری، تهاجمی، شناسایی، ترابری و پشتیبانی بر عهده داشته بلکه از قدرت آتش عملیاتی بسیار بالایی برای رودررویی با دشمن در صحنه جنگ برای اجرای عملیات تخریبی علیه انواع تسلیحات سنگین و یگانهای زرهی متجاوز برخوردار است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha