۱۲ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۳۲
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 84024328
۰ نفر

برچسب‌ها

۹۰ درصد دانش آموزان ابتدایی البرز به شبکه شاد دسترسی دارند

کرج -ایرنا- معاون ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش البرزگفت: ۹۰ درصد دانش آموزان ابتدایی این استان در سال تحصیلی ۱۴۰۰- ۱۳۹۹ به شبکه شاد دسترسی دارند.

محرمعلی الهویی روز چهارشنبه اظهارداشت: از مجموع ۲۵۵ هزار و ۹۷۸ دانش آموز پایه ابتدایی این استان تنها ۱۰ درصد به شبکه شاد متصل نیستند.
وی با اشاره به اینکه حدود ۳ هزاردانش آموزابتدایی البرزدسترسی به شبکه شاد ندارد، خاطرنشان کرد: یک هزار نفراز این دانش آموزان به دلیل نداشتن شبکه آنتن اینترنت درمحل سکونت خود ازداشتن شبکه شاد محروم هستند.
الهویی بیان داشت: تا کنون ۴۱ هزار و ۴۶۹ دانش آموز پایه اول ابتدایی درمدارس دولتی و غیردولتی البرزثبت نام کرده اند.
وی تصریح کرد: در سال گذشته طرح شناسایی دانش آموزانی که دسترسی به کلاس درس فضای مجازی دراین استان را ندارند اجرا شد تا بتوان با مشارکت خیرین بستر حضور این دانش آموزان را در شبکه آموزشی شاد فراهم آورد.

الهویی خاطرنشان کرد: دانش آموزان نیازمند در زمینه آموزش فضای مجازی دراستان البرز، شناسایی شدند تا در سال تحصیلی جدید زیرپوشش این برنامه آموزشی ملی در شرایط خاص کرونایی قرار گیرند.
وی با اشاره به اینکه شبکه آموزشی شاد یک رویکرد منسجم و یک پارچه را درفرآیند آموزش به دانش آموزان درپایه های مختلف تحصیلی ایجاد کرد، اضافه کرد: دراین شبکه فعالیت آموزشی دانش آموزان با هدایت معلمان انجام می شود که از کیفیت آموزشی بالایی برخوردار است.

وی عنوان کرد: برای برخورداری دانش آموزانی که دسترسی به شبکه شاد ندارند، آموزش حضوری، بسته های آموزشی و شبکه تلوزیونی پیش بینی شده است.
الهویی ادامه داد: شبکه اجتماعی دانش آموزی "  شاد "، فرصتی برای گسترش آموزش‌های مجازی و مدرسه مجازی در آموزش و پرورش است زیرا درآن معلمان می توانند محتوای درسی مناسب را با خلاقیت و امکانات بیشتری که در این فضا ایجاد شده است از طریق سامانه سناد در اختیار دانش آموزان قراردهند.
معاون آموزش و پرورش ابتدایی استان البرزتاکید کرد: تشکیل کلاس های درس برای دانش آموزان براساس اعلام ستاد کرونا درسه وضعیت قرمز، زرد و سفید است که ازطریق رسانه ها و مدیران مدارس به اولیای دانش آموزان اطلاع رسانی می شود.

استان البرز۵۰۰ هزار دانش آموز دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =