۳۵۰۰ کیلوگرم مواد لبنی فاسد در جیرفت معدوم شد

جیرفت - ایرنا - رئیس مرکز بهداشت شهرستان جیرفت از کشف و معدوم سازی سه هزار و ۵۰۰ کیلوگرم مواد لبنی فاسد در این شهرستان خبر داد.

فرزانه برخوری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، مواد فاسد لبنی کشف شده در جیرفت را شامل انواع ماست، پنیر، دوغ و کشک دانست و از معدوم سازی این مواد لبنی فاسد توسط بازرسان بهداشت محیط، مرکز بهداشت جیرفت خبر داد.

وی اظهار داشت: این مواد تاریخ مصرف گذشته توسط بازرسان بهداشت محیط طی ماه جاری گذشته کشف و معدوم شد.

رییس مرکز بهداشت جیرفت ادامه داد: همچنین در این بازرسی ها ۱۶ کارتن تخم مرغ تاریخ مصرف گذشته کشف و معدوم شد.

وی از مردم خواست هنگام خرید مواد لبنی به تاریخ مصرف این مواد توجه کنند زیرا فصل گرما موجب خراب شدن زودتر مواد لبنی می‌شود.

برخوری از صدور اخطار برای هشت نانوایی شهر جیرفت خبر داد و گفت: این واحدهای نانوایی به دلیل رعایت نکردن مسائل بهداشتی در زمینه پیشگیری از انتشار ویروس کرونا اخطار بهداشتی دریافت کردند.

وی با بیان اینکه در هفته جاری ۲۱ مورد بازرسی از صنف نانواهای شهرستان جیرفت انجام شد، افزود: در صورت برطرف نکردن موارد غیربهداشتی این واحدها توسط کارشناسان بهداشت و محیط اعمال قانون و پلمپ می شوند.

رییس مرکز بهداشت جیرفت با بیان اینکه تمام واحدهای نانوایی سطح این شهرستان آموزش‌های لازم برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا را فرا گرفته اند، تصریح کرد: پوشیدن کُلاه، روپوش و دستکش برای مجموعه‌های تولید و توزیع نان الزامی بوده لذا شاطران نانوایی‌ها بایستی بهداشت فردی را رعایت کنند.

وی ادامه داد: نانوایان حق دریافت وجه از مشتریان را ندارند از این رو یک نفر جداگانه بایستی برای دریافت پول از مردم اقدام کند.

برخوری از پلمپ یک مکان عرضه قلیان در سطح شهر جیرفت خبر داد و گفت: این واحد به دلیل احتمال انتشار ویروس کرونا اعمال قانون شد.

وی بیان کرد: مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی و مواد تاریخ مصرف گذشته در فروشگاه‌ها موضوع را به سامانه ۱۹۰ مرکز بهداشت گزارش دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =