یک‌هزار و ۶۲ هسته همیار سلامت در زنجان تشکیل شد

زنجان - ایرنا - فرماندار زنجان گفت: هم اکنون یک‌هزارو ۶۲ هسته همیار سلامت در این شهر زنجان تشکیل شده که طی هفته‌های آینده نسبت به تکمیل آنها اقدام می‌شود که عمده فعالیت محوله به این افراد در بحث پیشگیری از شیوع ویروس کرونا است.

رضا عسگری شامگاه پنجشنبه در ستاد پیشگیری از بیماری کرونا افزود: در  مجموع در روزهای کرونایی ۱۱۱ جلسه با احتساب کمیته ها با یک‌هزار و ۱۴۴ مصوبه برگزار شده است.

وی اظهار داشت: در زمان حاضر سه هزارو ۲۵۳ اماکن عمومی در سطح شهرستان فعالیت می کنند که با همکاری های بین بخشی طی هفته گذشته ۶۸۵ مورد بازدید انجام گرفته است.

این مسؤول ادامه داد: در مجموع شمار افرادی که در این بازدیدها پروتکل های بهداشتی را در بازه زمانی یاد شده رعایت کردند به ۹۰ درصد رسید که در مقایسه با اواخر مرداد روند افزایشی را نشان می دهد.

وی اظهار داشت: مجموع واحدهای اماکن عمومی شهر که طی ۱۰ روز اول شهریور برای فعالیت های اقتصادی از کارت خوان استفاده می کردند به ۹۰ درصد رسید که پیش از این رقم ۸۹ درصد بود و در این راستا نسبت به پلمب ۲ واحد اقدام شد.

فرماندار زنجان بازدیدهای انجام گرفته از ادارات زنجان در زمینه رعایت پروتکل های بهداشتی در بازه زمانی ۱۰ روز نخست شهریور امسال را ۱۶ مورد اعلام کرد و گفت: میزان رعایت بهداشت بدون تغییر ۷۵ درصد که این رقم در دفاتر پلیس به علاوه ۱۰ با روند نزولی ۶۴ درصد اعلام شده است.

وی اضافه کرد:  طی بازدید اخیر از دفاتر پیشخوان دولت نیز به تعداد ۳۱ مورد بازدید رعایت پروتکل های بهداشتی به ۵۵ درصد رسید و در واحدهای نانوایی نیز با ۱۶۳ مورد بازدید این میزان ۸۰ درصد ثبت شده که نسبت به گذشته وضعیت بهتری دارند.

عسگری با اشاره به بازدید از رستوران های شهر نیز افزود: طی بازه زمانی یاد شده، رعایت پروتکل های بهداشتی در این مکان ها از ۸۵ به ۸۰ درصد تنزل یافته و وضعیت ۱۲ پاساژها  نیز در این زمینه ۷۶ درصد اعلام شده که بر این اساس با تشکیل ستادی در بخشداری ها گزارشات و موارد به دقت مورد بررسی قرار می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: رفتار شهروندان زنجانی در مقابله با ویروس کرونا بسیار مهم است و باید شهروندان بیش از گذشته نسبت به زدن ماسک اهتمام داشته باشند چرا که کاهش و ریشه کنی کرونا مستلزم رعایت پروتکل‌های بهداشتی است،

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =