عادی انگاری کرونا تهدیدی جدی برای سلامت جامعه است

قزوین-ایرنا- معاون وزیر و سخنگوی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: عادی انگاری کرونا تهدیدی جدی برای سلامت جامعه به شمار می‌رود بنابراین نباید اجازه دهیم این بیماری بین مردم عادی تلقی شود.

به گزارش ایرنا، سیما سادات لاری روز چهارشنبه در نشست ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در استان قزوین افزود: گذشت زمان نباید موجب شود تا مردم کرونا را عادی تلقی کنند بلکه باید رعایت پروتکل های بهداشتی جدی تر گرفته شود.

معاون اجتماعی و دانشجویی وزیر بهداشت گفت: در مرحله اول این بیماری شاهد رعایت سفت و سخت پروتکل های بهداشتی در جامعه و تعطیلی بسیاری از مراکز عمومی و خدماتی و صنفی بودیم که موجب کاهش شیوع و زنجیره انتقال شد اما عادی انگاری جامعه پس از این وضعیت موج دوم ابتلا را ایجاد کرد و باعث شد تا رکورد فوتی ها در یک روز با ۲۳۵ نفر در این مرحله به ثبت برسد.

وی با بیان اینکه تنها راه کاهش شیوع و مهار کرونا تمرکز جدی بر رعایت پروتکل های بهداشتی است،افزود: امروز دنیا به سمت بازگشایی فعالیت ها و مراکز تعطیل شده  پس از شیوع کرونا پیش می رود و ما نیز باید با تقویت رعایت نکات بهداشتی به این سمت حرکت کنیم.

این مسوول تاکید کرد: افرادی که در قالب تجمعات چند نفره تا چند ده یا چندصد نفره در فضاهای اداری، صنعتی و تجاری فعالیت می کنند پس از تایید بیماری خود ضروری است به مدت ۱۴ روز قرنطینه شوند و مدیران اجرایی و واحدهای تولیدی ملزم به همکاری در این خصوص هستند.

لاری با اشاره به نقش مدارس در پرورش روح و جسم دانش آموزان،گفت: بر فعالیت مدارس به شرط رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری مناسب تاکید داریم و در این خصوص اقدامات خوبی از سوی وزرات آموزش و پرورش انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه در حال حاضر امکان جریمه افرادی که ماسک نمی زنند وجود ندارد،افزود: با این وجود ارایه هرگونه خدمات از سوی دستگاه ها و نهادها و بانک ها به این دسته افراد ممنوعیت دارد و با متخلفان برخورد خواهد شد.

لاری همچنین یاد و خاطره شهدای عرصه سلامت را گرامیداشت و گفت: کرونا با همه تهدیدها و خسارات خود سرمایه اجتماعی جامعه ما را افزایش داد و موجب تقویت همدلی و انسجام بین مردم شد که امیدواریم با تداوم این رویه و تقویت آن شاهد خبرهای خوشی در حوزه مقابله با کرونا باشبم.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه قزوین به سرعت موفق شد پیک اول کرونا را کنترل کند،اظهار امیدواری کرد با برنامه ریزی مناسب مسوولان و همکاری مناسب مردم شیب انتقال این بیماری در پیک دوم کاهش یابد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =