لیگ قهرمانان والیبال اروپا با حضور ۴ ایرانی

تهران- ایرنا- فصل جدید مسابقات والیبال لیگ قهرمانان اروپا با حضور چهار بازیکن ایرانی برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا، همه‌گیری ویروس کرونا فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا را مانند بسیاری از مسابقات ورزشی دیگر جهان نیمه‌کاره گذاشت اما اتحادیه والیبال اروپا قصد دارد فصل جدید مسابقات را زودتر شروع کند.

مسابقات والیبال لیگ قهرمانان اروپا از ۸ مهر آغاز می‌شود، این فصل از مسابقات برای والیبال ایران هم اهمیت بیشتری نسبت به سال‌های گذشته دارد زیرا برای نخستین بار چهار بازیکن ایرانی در تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان حضور دارند.

میلاد عبادی‌پور از سال ۲۰۱۷ برای تیم اسکرا بلهاتوف لهستان بازی می‌کند و با این تیم سابقه قهرمانی در لیگ لهستان و حضور در لیگ قهرمانان اروپا و جام باشگاه‌های جهان را در کارنامه دارد.

این بازیکن امسال هم در ترکیب اسکرا حضور دارد و در مرحله گروهی باید با تیم‌های فنرباغچه ترکیه، زاکسا لهستان و افونی بلژیک روبرو شود. عبادی‌پور بازیکن اصلی و یکی از ارکان کلیدی تیم اسکرا محسوب می‌شود و از آغاز تمرینات پیش‌فصل تیمش هم در لهستان حضور داشت.

گرین‌یارد مازیک قهرمان و پرافتخارترین تیم والیبال بلژیک است و امسال با جذب ۲ ستاره جوان تیم ملی والیبال ایران قصد دارد وارد لیگ قهرمانان اروپا شود. جواد کریمی و امیرحسین اسفندیار که در کنار هم از رده نوجوانان وارد عرصه والیبال ملی شدند و تا تیم ملی بزرگسالان نیز پیش رفته‌اند، امسال به این تیم بلژیکی ملحق شدند.

پاسور و دریافت‌کننده جوان تیم ملی ایران امسال همراه با گرین‌یارد مازیک باید در گروه E دور نخست لیگ قهرمانان اروپا، با تیم‌های امیرسویل سوییس و شاختیور سولیگورسک بلاروس روبرو شوند.

این ۲ بازیکن به علت محدودیت‌های سفر ناشی از همه‌گیری کرونا، تا هفته گذشته امکان سفر به بلژیک را نداشتند و در ایران تمرینات خود را دنبال می‌کردند. سرانجام کریمی و اسفندیار با حل شدن مشکلات سفر، هفته گذشته به تیم جدید خود ملحق شدند تا آماده حضور در فصل جدید مسابقات والیبال قاره سبز شوند.

چهارمین بازیکن ایرانی حاضر در این فصل لیگ قهرمانان اروپا، امیرحسین توخته است. این مدافع میانی ۲۰۴ سانتی‌متری به تازگی ۱۹ سالگی خود را به پایان برده است و یکی از بازیکنان آینده‌دار والیبال ایران محسوب می‌شود.

توخته که در سال ۲۰۱۸ با دعوت ایگور کولاکوویچ به تیم ملی والیبال ایران هم راه یافت، در این فصل به تیم ای سی اچ اسلوونی پیوسته است. او به تازگی ویزای اسلوونی را دریافت کرده و قرار است در روزهای پیش رو به این کشور سفر کند تا در تمرینات تیم قهرمان لیگ اسلوونی شرکت کند.

ای سی اچ اسلوونی با توخته در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا با تیم‌های ریسایکلینگ برلین، تیم پرستاره و قدرتمند زنیت کازان روسیه و یک تیم دیگر که از مرحله پلی‌آف انتخاب می‌شود روبرو خواهد شد.

پیش از این فقط سعید معروف، امیر غفور و عبادی‌پور سابقه بازی در مسابقات والیبال لیگ قهرمانان اروپا را در کارنامه داشتند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha