چهار میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا در نوشهر پرداخت شد

نوشهر - ایرنا - رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی نوشهر گفت که تاکنون چهار میلیارد تومان تسهیلات حمایتی دولت ویژه کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در این شهرستان پرداخت شده است.

حمیدخزایی پول روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : در مجموع ۷۳۳ متقاضی کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در این شهرستان برای دریافت تسهیلات ۱۲ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومانی در سامانه کارا ثبت نام کردند که پرونده ۲۱۹ متقاضی تاکنون مورد رسیدگی قرار گرفت و تسهیلاتشان از سوی بانک های عامل پرداخت شد.

وی تعداد شاغلان این واحدهای صنفی را یک هزار و ۱۸۴ نفر اعلام کرد.

خزایی پول گفت که تسهیلات ۳۷ متقاضی دیگر هم در مجموع به مبلغ  یک میلیارد و ۸۸۰ میلیون تومان بزودی پرداخت می شود و  پرونده ۴۷۷ متقاضی دیگر هم در بانک های عامل در دست بررسی است.

رییس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی نوشهر با اعلام این که ۵۲۳ نفر هم در جریان شیوع ویروس کرونا شغلشان را از دست دادند ، گفت :  این افراد پس از ثبت نام در سامانه ، هم اکنون بیمه بیکاری دریافت می کنند.

وی رسته های شغلی حمل و نقل عمومی، آرایشگاه ها و آموزشگاه ها، باشگاه‌ها،بخش‌های تولید و توزیع پوشاک، مراکز گردشگری، قهوه خانه و چای خانه ها را به ترتیب بیشترین درخواست کنندگان تسهیلات آسیب های کرونایی معرفی کرد.

خزایی پول از تمدید مهلت ثبت نام تسهیلات آسیب دیدگی کسب و کارها از کرونا تا پایان شهریور ماه خبر داد و گفت: مهلت ثبت نام برای کسب و کارهای بیمه نشده تا پایان شهریور و کسب و کارهای بیمه شده تا ۱۵ شهریور تمدید شده است.

وی از متقاضیان شهرستان خواست تا به سامانه کارا به نشانی https://kara.mcls.gov.ir  مراجعه کرده و روند ثبت نام برای دریافت تسهیلات حمایتی کرونا را دنبال کنند.

بر اساس آمارهای رسمی ، در یک هزار و ۳۰۰ کارگاه ثبت شده در شهرستان نوشهر حدود هشت هزار نفر اشتغال دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =