متخلفان انتخابات مرحله اول مجلس یازدهم در البرز محکوم شدند
عکس تزیینی است

کرج- ایرنا - رییس هیات نظارت بر انتخابات استان البرز از محکومیت متخلفان تبلیغات مرحله اول انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دراین استان خبرداد.

 سید رضا نوراللهی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در مرحله اول یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی برای اولین بار در استان البرز از حدود ۱۲۰   نامزد رصد شده حدود ۵۰ پرونده تخلفات تبلیغاتی تنظیم و به قوه قضاییه ارسال شد.

وی ادامه داد: از مجموع این تعداد حدود یک چهارم آن یعنی برای ۲۵ درصد  پرونده‌ها رای صادر شده و کسانی که متخلف تبلیغاتی بودند محکوم شدند و مابقی هم در دست اقدام است.

نوراللهی گفت: بیماری کرونا سبب شد که این مهم به تعویق افتد و  اکنون نیز موضوعات  انتخاباتی چه در فضای حقیقی و چه در فضای مجازی در  ایام انتخابات رصد می‌ شود.

رییس هیات نظارت برانتخابات استان البرز گفت: اگر تخلفی در مرحله دوم انتخابات مجلس یازدهم مشاهده شود با جدیت بررسی خواهد شد.

وی یادآورشد: برای دومین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و تخلفات تبلیغاتی نیز پرونده تشکیل و در حال ارسال به قوه قضایی هستیم و اگر به این نتیجه برسیم که در نتیجه  تخلفات انتخابات موثر هست ، حتما برخورد لازم را شورای نگهبان خواهد داشت.

اکنون ۲ نامزد انتخاباتی در حوزه انتخابیه کرج ، اشتهارد و فردیس آماده رقابت انتخاباتی هستند.

مرحله دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۲۱ شهریورماه جاری برگزار می شود. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =