هشت هزار واحد مسکن روستایی برای سیل‌زدگان همدان بهره‌برداری شد

همدان- ایرنا- هشت هزار مسکن جدید روستایی برای سیل‌زدگان سال ۱۳۹۸ استان همدان به صورت همزمان با حضور محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور امروز /پنجشنبه/ بهره‌برداری شد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان در آیین بهره برداری از این واحدهای مسکونی در روستای "رباط شورین" در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در مجموع ۱۰ هزار واحد برای سیل زدگان همدان با اعتبار یک هزار و ۵۳۰ میلیارد تومان در قالب تسهیلات بانکی، کمک بلاعوض حساب ۱۰۰ امام خمینی(ره)، کمک بلاعوض دولت و آورده متقاضی احداث شده است.

حسن ظفری ادامه داد: از میان ۱۰ هزار واحد مسکونی آسیب دیده از سیل سال گذشته، هشت هزار واحد از تسهیلات بازسازی این نهاد استفاده کرده اند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان عنوان کرد: همچنین ۲ هزار واحد روستایی نیز از تسهیلات بهسازی استفاده کرده و بهره برداری شدند.

وی اظهار داشت: برای احداث این ۱۰ هزار واحد از تسهیلات بانکی، کمک بلاعوض و سیمان رایگان هدیه رهبر معظم انقلاب استفاده شده است و این طرح به صورت متمرکز در روستای شورین در استان همدان افتتاح می شود.

گفتنی است در سیلاب ۱۱ و ۱۲ فروردین سال گذشته، خسارت ۹ هزار واحد احداثی، ۶ هزار واحد تعمیری و چهار هزار واحد معیشتی در سطح استان با حضور بازرسان ارزیابی شد.

در مجموع ۱۸ هزار و ۸۷۶ واحد در قالب احداثی، تعمیری و معیشت در خسارت سیلاب مورد ارزیابی قرار گرفت که در مرحله نخست ۳۵۵ میلیارد تومان، مرحله دوم ۳۶۵ میلیارد تومان و در مجموع ۷۱۷ میلیارد تومان تسهیلات و کمک بلاعوض برای این واحدها مصوب و به استان همدان ابلاغ شده است.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، به قصد سفری یک‌روزه وارد استان همدان شده است. کلنگ‌زنی ٢٠٠٠ واحد مسکونی محرومان در روستای کردآباد و افتتاح هشت هزار واحد مسکونی احداث شده برای سیل زدگان سال گذشته بخشی از برنامه دکتر محمدباقر نوبخت در این سفر است.

بازدید از بیمارستان ۲۷۲ تختخوابی اکباتان همدان و شرکت در جلسه شورای برنامه‌ریزی و اقتصاد مقاومتی استان و همچنین امضاء تفاهم‌نامه‌های جهش تولید و ٢ هزار واحد مسکونی محرومان از دیگر برنامه‌های دکتر نوبخت در این سفر اعلام می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =